ویژگی های انواع قفسه بندی

ویژگی های انواع قفسه بندی
18مارس

معرفی ویژگی انواع قفسه بندی

ویژگی های انواع قفسه بندی, یکی از دغدغه های انبار داران استفاده بهینه از فضای انبار هاست. از این رو آشنایی و معرفی ویژگی های انواع قفسه بندی برای انبارداران و صاحبان کارخانه‌ها بسیارمهم می باشد. در این نوشته می خواهیم به معرفی ویژگی های انواع قفسه بندی ها بپردازیم و شما را با انواع قفسه بندی‌ها و ویژگی آنها آشنا کنیم.

ویژگی های انواع قفسه بندی

قفسه ‌بندی پانل راک

یکی از انواع قفسه بندی انبار قفسه بندی پانل راک می‌باشد. این نوع قفسه بندی از فریم‌های پیچ و مهره‌ای و بازو‌های افقی و کفپوش مخصوص برای تمامی طبقات تشکیل شده است.

یکی از اصلی ترین ویژگی های این نوع قفسه بندی متغییر بودن عمق و ارتفاع قفسه ها است.

معمولا از قفسه ‌بندی پانل راک در انبار‌های ملزومات، قطعات یدکی، ابزار‌ها و انبار‌های میانی کاربرد دارد. همچنین طراحی آن به‌گونه‌ای است که قابلیت بارگذاری به صورت دستی یا لیفتراک برای انواع بارهای سنگین و حجیم را نیز دارد.

همچنین اینکه برای دسترسی آسان تر به طبقات مختلف از بالابر و پلکان پیش ساخته نیز می‌توان استفاده کرد.

قفسه بندی پالت راک

از انواع قفسه بندی مناسب برای انبار محصول و مواد اولیه می‌توان قفسه بندی پالت راک را نام برد. آن چیزی که قفسه بندی پالت راک را خاص کرده است استفاده بهینه از فضای انبار نسبت به مساحت آن می باشد.

به این صورت که قابلیت چیدمان بصورت تک پالت، ۲ پالت و یا ۳ پالت برای شما فراهم است. همچنین اینکه ابعاد راهرو‌ها با در نظر گرفتن نوع لیفتراک و مشخصات ابعادی آن صورت می‌گیرد.

یکی از نکات بسیار مهم در انتخاب انواع قفسه بندی در نظر گرفتن ایمنی آن‌هاست. قفسه بندی پالت راک با قابلیت اجرای گارد محافظ و ریل‌های راهنمای کف ایمنی را صد در صد برای شما تامین خواهد کرد.

قفسه بندی درایوین راک

ویژگی منحصر بفرد قفسه بندی درایوین راک نسبت به سایر انواع قفسه بندی‌ها این است که شما می‌توانید فریم‌ها، بازو‌ها و ریل‌ها را بر اساس نیاز خودتان سفارش دهید. تمامی اتصالات بکار رفته در قفسه بندی درایوین راک از پیچ و مهره است و اولین پالت بر روی زمین چیده می‌شود.

یکی دیگر از قابلیت های قفسه بندی درایوین راک، امکان پیاده سازی سیستم Lifo یا Fifo در طراحی با توجه به نیاز خودتان است. همچنین برای استفاده بهینه‌تر و افزایش ایمنی می‌توانید از پالت‌های فلزی استاندارد درایوین نیز استفاده کنید.

نکته آخر اینکه قفسه بندی درایوین راک برای انبار محصول و مواد اولیه بسیار مناسب و کاربردی می‌باشد.

قفسه بندی شاتل راک

معمولا شرکتهای قفسه بندی انبار به افرادی که به‌‌دنبال استفاده حداکثری از انبار هستند، قفسه‌بندی شاتل راک را پیشنهاد می‌دهند. به این صورت که فضای مفید انبار را چندین برابر خواهید کرد. همچنین اینکه در طراحی و اجرای آن‌ها نیازی به اختصاص راهرو برای چرخش لیفتراک نخواهد بود و بیشترین استفاده را از فضای انبار خواهید کرد.

همانند دیگر انواع قفسه بندی، در قفسه بندی شاتل راک نیز پیچ و مهره و بازو‌های افقی استفاده شده است. همچنین اینکه قابلیت طراحی برای ابعاد و ظرفیت‌های مختلف نیز وجود دارد.

قفسه بندی نیم طبقه راک

یکی از دغدغه‌های افراد برای انتخاب از بین انواع قفسه بندی، میزان تحمل بار‌های مختلف است. این ویژگی به‌خوبی در قفسه بندی نیم طبقه راک وجود دارد و شما می‌توانید با نرم افزارهایی کلیه محاسبات مربوط میزان تحمل قفسه بندی برای بار‌های مختلف را انجام دهید.

از قابلیت‌های دیگر قفسه بندی نیم طبقه می‌توان به امکان نصب بالابر و پلکان برای جابه‌جایی کالا اشاره کرد. همچنین اینکه برای ایجاد فضا‌های اداری و جایگزینی میز‌های مونتاژ نیز مناسب و کاربردی می‌باشد.

قفسه بندی پیچ و مهره‌ای

بین انواع قفسه بندی، قفسه بندی پیچ و مهره‌ای جز رایج‌ترین به‌شمار می‌رود. در قفسه بندی پیچ و مهره‌ای، صفحه قفسه و نبشی به وسیله پیچ و مهره به یکدیگر متصل شده‌اند و به‌صورت تک ردیف و دوبل قابلیت اجرا دارند.

علاوه بر این شما می‌توانید برای قفسه بندی پیچ و مهره‌ای از قطعات جانبی نظیر ورق پشت و بغل، لبه جلو، جاکارتی، مقسم، پلاک راهنما و… استفاده کنید.

همچنین به این نکته توجه داشته باشید که در اغلب موارد بارگذاری در این نوع قفسه بندی بصورت دستی انجام می‌شود.

قفسه بندی بازویی (کانتی لور)

تا به اینجا دریافته‌اید که هر کدام از این انواع قفسه‌بندی ها برای کاربرد خاصی طراحی شده‌اند. قفسه بندی کانتی لور نیز این چنین است. این نوع قفسه بندی برای نگهداری اجناس شاخه‌ای تولید شده و شما می‌توانید میزان تحمل بار هر طبقه را خودتان تعیین کنید.

نحوه پیاده‌سازی این نوع قفسه بندی به این صورت است که یک استند اصلی در کف به‌وسیله بیس پلیت و رول بولت به زمین متصل شده است و معمولا در انواع یک طرفه برای کنار دیوار و دو طرفه برای وسط انبار تولید می‌شوند.

همچنین شما می‌توانید متناسب با ارتفاع مکان و حداکثر میزان بالابری لیفتراک، ارتفاع قفسه بندی کانتی لور را تعیین کنید.

حرف آخر:

امیدواریم که از این وبلاگ استفاده لازم رو برده باشید.

دیگر وبلاگ های ما را نیز مطالعه بفرمایید


تولید قفسه فلزی در تهران , تولید قفسه دارویی در تهران , تولید قفسه صنعتی در تهران , تولید قفسه راک سنگین در تهران , تولید قفسه پانل  راک دارویی در تهران , تولید قفسه راک در تهران , قفسه بندی انبار در تهران , قفسه فروشی در تهران , قفسه ارزان در تهران , قفسه فلزی در تهران , قفسه صنعتی در تهران , تولیدی قفسه فلزی انبار ، قفسه فلزی انباری ، تولید قفسه فلزی دارویی ، قفسه بندی تهران ، تولیدی قفسه در تهران ، تولیدی قفسه فروشگاهی در تهران ، تولیدی قفسه انباری در تهران ، تولیدی قفسه ، قفسه سازی تهران , بهترین برند قفسه ، قیمت قفسه فروشگاهی ، نمایندگی قفسه های فروشگاهی در تهران , فروش قفسه فلزی مشبک در تهران ، قیمت قفسه فروشگاهی , تولید قفسه مغازه ، کارخانه تولید قفسه فلزی در تهران ، ادرس کارخانه قفسه فلزی ، کارخانه قفسه سازی ، تولید قفسه هایپر مارکت ، تولید تجهیزات فروشگاهی در تهران ، تولید تجهیزات صنعتی در تهران , قفسه بندی فروشگاهی , قفسه راک قیمت ,قفسه بندی انبار,قفسه فلزی,قفسه صنعتی,قفسه کارکرده,قفسه ساز,نصاب قفسه,قفسه فروشگاهی,قفسه ساز تهران,قفسه راک,نیم طبقه, تولید کننده قفسه راک, قیمت قفسه راک, پالت راک,راک تهران,قفسه دارویی,قفسه لوازم یدکی
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.