نحوه افزایش فروش در سوپر مارکت ها

نحوه افزایش فروش در سوپر مارکت ها
30آوریل

 تکنیک های موثر در افزایش فروش سوپرمارکت

نحوه افزایش فروش در سوپر مارکت ها, سوپرمارکت مدل مدرنیزه شده و امروزی بقالی‌های سال‌های نه‌چندان دور است که در آن اقلام و مایحتاج روزانه مردم مانند انواع مواد خوراکی، آشامیدنی، شوینده و آرایشی و بهداشتی عرضه می‌شود.

بعضی از سوپرمارکت ها نیز به صورت اختصاصی اقدام به فروش مواد پروتئینی می‌کنند.
مهم‌ترین تفاوت بین سوپرمارکت و بقالی، وجود قابلیت مشاهده، لمس و مقایسه اجناس موجود در مغازه توسط خود مشتریان است.

اکثریت قریب به اتفاق محصولات عرضه‌شده در سوپرمارکت ها مواد غذایی هستند.

ابعاد این فروشگاه‌ها از بقالی‌ها بزرگ‌تر ولی از هایپرمارکت ها کمتر است. سوپرمارکت ها همانند بقالی ها در قلب محله‌ها و در فاصله کم از منازل مسکونی افتتاح می‌شوند.

راهکارهایی که برای افزایش میزان فروش توسط صاحبان سوپرمارکت ها وجود دارد با بقیه کسب‌و‌کار ها متفاوت است.

اینجا تکنیک‌ها و روش‌های افزایش فروش سوپرمارکت ها را هم بررسی می‌کنیم. با ما همراه باشید.

نحوه افزایش فروش در سوپر مارکت ها

استفاده از تخفیفات تعطیلاتی

حتما تا الان اسم جمعه سیاه را شنیده‌اید و از تخفیفات زیاد و آمار شگفت‌انگیز فروش آمریکایی‌ها در این روز مطلعید.

در کشور خودمان نیز در اعیاد و مناسبت های خاص، فروشگاه‌ها و کسب‌و‌کار های مختلف تخفیفات متنوعی را روی محصولات خود قرار می‌دهند.

ولی چرا برای این‌کار باید حتما منتظر تعطیلاتی مانند عید و زمستان و … بمانیم؟

چرا خودمان از ایام عادی برای ارائه تخفیفات جذاب و متنوع استفاده نکنیم؟ مردم ما عاشق جشن و شادی هستند و به همان اندازه هم از تخفیف لذت می‌برند!

هر از گاهی جای اجناس را تغییر دهید

هر یک ماه یا دو ماه یک بار، جای اجناس محبوب را تغییر دهید تا خریداران حین جستجو برای یافتن کالاهای مدنظر خود با سایر کالاها نیز مواجه و تشویق به خرید شوند.

هنگام تغییر جای اجناس حتماً تابلوهای فروشگاه را تغییر دهید تا مشتریان بتوانند راه خود را پیدا کنند و به محصولات موردنظر برسند. تغییر خوب است، اما بهتر است مشتریان اذیت نشوند.

ارتباط خوبی با مشتریان داشته باشید

داشتن ارتباط با مشتریان در حال حاضر یکی از مناسب‌ترین استراتژی‌ها برای افزایش فروش سوپر مارکت است.

آگاه شدن از دغدغه‌های مشتریان می‌تواند منجر به ارتباط سازنده و نیز به طبع آن افزایش فروش شود.

لازم به توضیح است که بهترین راهکار برای ارتباط بهتر و بیشتر با مشتریان استفاده از یک نرم افزار ارتباط با مشتری جامع و کامل است.

تبریک گفتن تاریخ تولید مشتریان موجود در نرم افزار ارتباط با مشتری یکی از ابتدایی‌ترین روش‌ها برای برقراری ارتباطی دائمی است.

جلب رضایت مشتریان از اهمیت خاصی برخوردار است. یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای رضایت بیشتر مشتریان این است که کاری کنید تا کمتر در صف‌های طولانی پرداخت معطل شوند.

اجازه ندهید مشتریان شما هر بار برای پرس و جو در مورد یک محصول جدید، فروشنده شما را جستجو کنند. با استفاده از یک برنامه بررسی قیمت کاری کنید تا مشتریان شما به صورت مستقل و سریعتر تصمیمات آگاهانه بگیرند.

از سبدهای خرید بزرگتر استفاده کنید

سبد خرید بزرگتر این پیام را به خریداران القاء می‌کند که سقف بودجه آنها تمام نشده است و همچنان پول برای خرید دارند.

محصولات مکمل را در کنار هم قرار دهید

از بعضی از قسمت‌های قفسه‌های فروشگاه برای ایجاد محصولات گروهی و مکمل استفاده کنید.

این محصولات می‌توانند یک وعده غذایی را تشکیل دهند. برای مثال، نان روغنی، توت‌فرنگی و خامه را در کنار هم قرار بدهید تا مشتری به خرید هر سه تشویق شود.

اسپاگتی، سس، پنیر پارمزان و نان‌های فانتزی را در کنار هم قرار بدهید تا ایده پخت غذای راحت را در ذهن خریدار ایجاد کنید.

اطلاع رسانی را فراموش نکنید!

سعی کنید همیشه اخبار و رویدادهای مهم مرتبط با سوپرمارکت خود را به مشتریانتان اطلاع دهید. برای این‌کار می‌توانید از شبکه‌های اجتماعی مختلف یا راه‌های دیگر استفاده کنید.

اگر قصد دارید برای مناسبت خاصی تخفیف در نظر بگیرید یا بعضی از محصولات خود را به حراج بگذارید یا حتی قصد استفاده از کارت هدیه را دارید، از مدتی قبل مشتریان خود را با خبر کنید .

می‌توانید از قدرت بزرگ نمایی هم استفاده کنید ولی مراقب باشید که تاثیر منفی روی میزان فروش سوپرمارکت شما نداشته باشد.

مراقب برنامه تعیین قیمت خود باشید

هنگام تامین اجناس سوپرمارکت و تعیین استراتژی قیمت گذاری آن‌ها، حتما هزینه اجناس و شرایط مشتریان را در نظر بگیرید. با این‌کار امکان سودآوری و افزایش فروش سوپرمارکت برای شما فراهم می‌شود. درست است که باید قیمت های خود را با توجه به رقابت با دیگر کسب‌و‌کار ها تعیین کنید ولی حتما یک حاشیه سود منطقی را نیز در نظر بگیرید.

قیمت مناسب، قیمتی است که هم مشتری حاضر به پرداخت آن باشد هم شما را ورشکست نکند.

برای نظرات مشتریان خود اهمیت قائل باشید

در صورتی که در فکر افزایش فروش سوپرمارکت خود هستید حتما باید به نظرات و درخواست‌های مشتریان خود توجه کنید. مشخصات محصولات خود ، کاربرد و یا نحوه استفاده از آن‌ها را آموزش دهید. یا مثلا هنگامی که یک مشتری سرگردان به دنبال محصول خاصی میگردد، او را راهنمایی کنید یا حتی مشتری مورد نظر را به سمت کالاهای خاصی هدایت کنید.

سعی کنید اطلاعات تماس مشتریان خود را داشته باشید.

این نکته را مدنظر قرار دهید که علاوه بر کیفیت محصولات، خود تجربه خرید نیز خیلی برای مشتریان مهم است. برای مثال همه‌ی برندهای مایع دست‌شویی کاربرد یکسانی دارند، اما در صورتی که شما با ارائه برندها و رایحه‌های مختلف تنوع ایجاد کنید و دست مشتریان را برای انتخاب مایع دست‌شویی مورد علاقه خود باز نگه دارید، احتمال فروش این محصول در سوپرمارکت خود را افزایش می‌دهید.

شاید سخت‌ترین مرحله افزایش فروش سوپر مارکت را بتوان متقاعد کردن مشتریان برای ورود به مغازه دانست. تبلیغات را می‌توان یک روش مناسب برای این متقاعد سازی در نظر گرفت؛ نکته مهم در رابطه با تبلیغات برای افزایش فروش سوپر مارکت آن است که تبلیغات اصولا هزینه بر است، یک راهکار مناسب برای انجام این روش با هزینه کمتر و بازخورد بالا را می‌توان استفاده از قدرت و پتانسیل فروشگاه‌های غیر رقیب در نظر گرفت؛ در این روش شما می‌توانید با چاپ بنر و نصب آن در فروشگاه‌های غیر رقیب به طرز غیر قابل باوری افزایش فروش را تجربه نمایید.

ضمنا از نظرات و بازخوردهای مشتریان، به خصوص در شبکه‌های اجتماعی و در فضای مجازی غافل نشوید. این بازخوردها هم می‌توانند شما را در اتخاذ تصمیمات بهتر راهنمایی کنند و هم می‌توانید از بازخوردها و نظرات مثبت مشتریان برای تبلیغات بهره ببرید.

ارتفاع چشم و اجناس را تنظیم کنید

نکته‌‌ای که همیشه باید برای سوپرمارکت‌ها در نظر گرفت آن است که مشتریان باید به راحتی بتوانند به کالا و محصولی که در ذهن دارند دسترسی داشته باشند.

قرار دادن محصولات و کالاهای مربوط به کودکان در پایین‌ترین طبقه باعث خواهد شد کودکان خرید این محصول را از والدین خود طلب کنند. یا از دیگر تکنیک‌ها می‌توان به قرار دادن محصولاتی که خرید آن‌ها نیاز به فکر کردن ندارد در راستای چشم مشتریان اشاره کرد.

حرف آخر:

امیدواریم که از این وبلاگ استفاده لازم رو برده باشید.

دیگر وبلاگ های ما را نیز مطالعه بفرمایید


تولید قفسه فلزی در تهران , تولید قفسه دارویی در تهران , تولید قفسه صنعتی در تهران , تولید قفسه راک سنگین در تهران , تولید قفسه پانل  راک دارویی در تهران , تولید قفسه راک در تهران , قفسه بندی انبار در تهران , قفسه فروشی در تهران , قفسه ارزان در تهران , قفسه فلزی در تهران , قفسه صنعتی در تهران , تولیدی قفسه فلزی انبار ، قفسه فلزی انباری ، تولید قفسه فلزی دارویی ، قفسه بندی تهران ، تولیدی قفسه در تهران ، تولیدی قفسه فروشگاهی در تهران ، تولیدی قفسه انباری در تهران ، تولیدی قفسه ، قفسه سازی تهران , بهترین برند قفسه ، قیمت قفسه فروشگاهی ، نمایندگی قفسه های فروشگاهی در تهران , فروش قفسه فلزی مشبک در تهران ، قیمت قفسه فروشگاهی , تولید قفسه مغازه ، کارخانه تولید قفسه فلزی در تهران ، ادرس کارخانه قفسه فلزی ، کارخانه قفسه سازی ، تولید قفسه هایپر مارکت ، تولید تجهیزات فروشگاهی در تهران ، تولید تجهیزات صنعتی در تهران , قفسه بندی فروشگاهی , قفسه راک قیمت ,قفسه بندی انبار,قفسه فلزی,قفسه صنعتی,قفسه کارکرده,قفسه ساز,نصاب قفسه,قفسه فروشگاهی,قفسه ساز تهران,قفسه راک,نیم طبقه, تولید کننده قفسه راک, قیمت قفسه راک, پالت راک,راک تهران,قفسه دارویی,قفسه لوازم یدکی
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.