مزایا و معایب قفسه بندی کارکرده

مزایا و معایب قفسه بندی کارکرده
17آوریل

مهمترین فواید استفاده از قفسه های فلزی چیست؟

مزایا و معایب قفسه بندی کارکرده, میل به طبقه بندی و نظم در ذات انسان نهادینه شده است. بشر از ابتدای تاریخ که به ساخت ابزار آلات پرداخت، به فکر محفظه ای برای نگهداری تیر های خود بود.

از مهمترین فواید استفاده از قفسه های فلزی، پاسخ به این نیاز تاریخی است. به مرور زمان نیاز به جمع آوری و نگهداری، فکر ساخت انبار را به ذهن ما انداخت و پس از آن تا به امروز نظم اجناس موجود در انبار تبدیل به یکی از دغدغه های ما شده است.

شاید مهمترین دلیل محبوبیت طبقه بندی های فلزی این است که این تجهیزات علاوه بر نظام مند کردن محیط انبار، فضای در دسترس ما را چندین برابر می کنند.

بسته به نیاز هر فرد و یا مجموعه تجهیزاتی که مورد استفاده قرار می گیرند متفاوتند.

حوزه تجهیزات انبار و طبقه بندی نیز از این موضوع مستثنی نیست. از بین قفسه بندی پالت راک، پانل راک، درایوین، قفسه بندی کانتی لور، مزنین و… هر کدام می توانند برای کاربرد های صنعتی، نیمه صنعتی، فروشگاهی و انبارداری یا حتی کتابخانه ها و منازل مناسب باشند.

میزان مقاومت در برابر ضربه و وزن اجناس یا ثابت و متحرک بودن قفسه ها نیز از جمله مهمترین فواید استفاده از قفسه های فلزی است که در انتخاب قفسه مناسب، نقش دارد.

مزایا و معایب قفسه بندی کارکرده

قفسه نو یا کارکرده ؟

نخستین گام در تأسیس و آماده سازی انبار نگهداری محصولات ،انتخاب قفسه بندی مناسب است.

در این پروسه دو انتخاب پیش روهستند. جهت راه اندازی انبارهای صنعتی، نیمه صنعتی و خانگی، قفسه های فلزی نو و دست دوم مطرح هستند. به نظر شما کاربرد کدامیک از این دو گزینه مناسب تر خواهد بود؟

در راستای پرسش مطرح شده باید مزایا، معایب و محدودیت های هریک از این محصولات به طور کامل بررسی شوند.

تا بتوان بهترین گزینش را انجام داد. و از هزینه های مازاد پیش رو جلوگیری نمود. بنابراین نیاز است به جهت بررسی ویژگی های این قفسه ها در ادامه مقاله ما را همراهی کنید.

مزایای خرید قفسه بندی فلزی نو

از مهم ترین دلایلی که باعث میشود در میان قفسه بندی فلزی نو و دست دوم مدل های نو را پیشنهاد دهیم، مزایا و ویژگی های مثبت متعدد آنها می باشد. مهم ترین مزایای انتخاب این قفسه ها عبارتند از:

تنوع بالا قفسه فلزی نو

به عنوان اولین مزیت انتخاب این قفسه ها می توان به تنوع بسیار زیاد آنها اشاره کرد.

همان طور که در بالا اشاره شد این قفسه ها شامل انواع مختلف قفسه بندی مشبک و درایوین و غیره می باشند که بر اساس شرایط محیط و نوع و تعداد کالا می توان آنها را انتخاب کرد.
یکی از مهم ترین استانداردها در قفسه بندی انبار انتخاب قفسه بر اساس شرایط محیط، نوع و تعداد و وزن کالا و تجهیزات حمل و جا به جایی می باشد. به همین دلیل با انتخاب قفسه های فلزی نو این امکان در اختیارتان قرار میگیرد تا طراحی و تولید آنها بر اساس شرایط محیط نصب انجام شود.

متاسفانه تنوع قفسه های فلزی دست دوم موجود در بازار بسیار محدود بوده و احتمال تناسب نداشتن آنها با محیط انبار و نوع کالاها زیاد است.

کیفیت تضمین شده قفسه

از دیگر مواردی که می توان برای پاسخ به این سوال که قفسه بندی فلزی نو بخریم یا دست دوم بررسی کنیم، کیفیت تضمین شده آنها است.

بدنه و سایر اجزای این قفسه ها از فلزات مقاوم می باشد و نوع نامرغوب آنها با گذشت زمان و برخورد ضربه ممکن است دچار ترک و شکستگی شود.

تولیدکنندگان قفسه فلزی نو کیفیت محصولات خود را تضمین می کنند و برای آنها گارانتی و خدمات پس از فروش ارائه می دهند.

این در حالیست که قفسه فلزی دست دوم گارانتی، خدمات پس از فروش و تضمین کیفیت ندارد.

بسیاری از این قفسه ها دارای ترک های بسیار جزئی هستند که در زمان خرید قابل مشاهده نمی باشند. بعد از نصب و چیدمان بار و کالا این ترک ها به مرور افزایش پیدا کرده و منجر به سقوط سازه خواهند شد.

نصب استاندارد قفسه فلزی نو

بسیاری از تولیدکنندگان و ارائه دهندگان قفسه های فلزی نو، علاوه بر فروش خدمات نصب و اجرا را نیز انجام می دهند.چون نصب این سازه ها بر اساس شرایط محیط متفاوت بوده و نیاز به رعایت استانداردهای متعددی وجود دارد.

این در حالیست که قفسه فلزی دست دوم توسط فروشنده نصب نمیشود! تعیین ارتفاع و تعداد طبقات استاندارد، نحوه چیدمان قفسه ها و فاصله بین آنها همگی باید توسط افراد حرفه ای انجام شود. در غیر این صورت خسارت های متعددی ممکن است بوجود آید.

معایب قفسه بندی دست دوم

نکته بسیار مهم در انتخاب قفسه های انبار، اولویت بندی خواسته ها می باشد. به عبارت دیگر، لازم است به این سوالات پاسخ داده شود که تنها ارزان بودن تجهیزات اهمیت دارد یا کیفیت و استحکام بالای قفسه ها؟ قفسه های دست دوم فلزی علیرغم قیمت پایینی که دارند، در بسیاری از مواقع از نظر کیفیت و استحکام در سطح مطلوبی قرار نگرفته اند و ممکن است ترک و شکستگی های نامحسوس در آنها منجر به ریزش سازه و خسارت های مالی و جانی گردد.

از دیگر معایب قفسه بندی فلزی دست دوم می توان به ظاهر آنها اشاره نمود. استفاده مکرر از قفسه ها در نهایت منجر به ایجاد خراش روی سطح آنها و ریختگی رنگ ها گردد. در نتیجه نه تنها ظاهر آنها زیبا نخواهد بود، بلکه احتمال زنگ زدگی و خوردگی با مواد شیمیایی مختلف در آنها وجود دارد.

قفسه بندی فلزی دست دوم یا نو؟

با توجه به مواردی که اشاره شد، می توان نتیجه گیری کرد که اگر کیفیت حرف اول را می زند و تعداد کالاهای موجود در انبار زیاد می باشند، بهتر است با پرداخت هزینه بیشتر از قفسه های نو گزینه مناسب را خریداری کنید.

در صورتیکه هزینه های راه اندازی و تجهیز انبار اهمیت بالایی دارد، بهتر است قفسه های فلزی دست دوم را با بررسی کامل به تمام جزئیات آن خریداری نمایید تا نتیجه مطلوبی را دریافت کنید.

گروه راکسازان یکی از بزرگترین تولیدکنندگان قفسه های فلزی می باشد که طراحی، تولید و ساخت و نصب قفسه های مختلف فلزی را مطابق با استانداردها انجام می دهد.

این قفسه ها دارای تنوع بالایی بوده و کارشناسان راکسازان مشاوره های رایگان قبل از انتخاب هر قفسه را ارائه می دهند.

حرف آخر:

امیدواریم که از این وبلاگ استفاده لازم رو برده باشید.

دیگر وبلاگ های ما را نیز مطالعه بفرمایید


تولید قفسه فلزی در تهران , تولید قفسه دارویی در تهران , تولید قفسه صنعتی در تهران , تولید قفسه راک سنگین در تهران , تولید قفسه پانل  راک دارویی در تهران , تولید قفسه راک در تهران , قفسه بندی انبار در تهران , قفسه فروشی در تهران , قفسه ارزان در تهران , قفسه فلزی در تهران , قفسه صنعتی در تهران , تولیدی قفسه فلزی انبار ، قفسه فلزی انباری ، تولید قفسه فلزی دارویی ، قفسه بندی تهران ، تولیدی قفسه در تهران ، تولیدی قفسه فروشگاهی در تهران ، تولیدی قفسه انباری در تهران ، تولیدی قفسه ، قفسه سازی تهران , بهترین برند قفسه ، قیمت قفسه فروشگاهی ، نمایندگی قفسه های فروشگاهی در تهران , فروش قفسه فلزی مشبک در تهران ، قیمت قفسه فروشگاهی , تولید قفسه مغازه ، کارخانه تولید قفسه فلزی در تهران ، ادرس کارخانه قفسه فلزی ، کارخانه قفسه سازی ، تولید قفسه هایپر مارکت ، تولید تجهیزات فروشگاهی در تهران ، تولید تجهیزات صنعتی در تهران , قفسه بندی فروشگاهی , قفسه راک قیمت ,قفسه بندی انبار,قفسه فلزی,قفسه صنعتی,قفسه کارکرده,قفسه ساز,نصاب قفسه,قفسه فروشگاهی,قفسه ساز تهران,قفسه راک,نیم طبقه, تولید کننده قفسه راک, قیمت قفسه راک, پالت راک,راک تهران,قفسه دارویی,قفسه لوازم یدکی
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.