قفسه سازی چیست

قفسه سازی چیست
26فوریه

صنعت قفسه بندی چیست؟

قفسه سازی چیست, در دنیای امروز با پیشرفت تکنولوژی و نیاز شدید مردم به نقل و انتقالات سریع و جا به جایی های آسان استفاده ازین صنعت بسیار گسترده شده و مورد استقبال فراوان قرار گرفته است.

در این راستا صنعت انبارداری و سیستم‌های مدیریت انبار بخش مهمی از نیازهای هر سازمان در خصوص لجستیک، نگهداری و تحویل را شامل می‌گردد.

از عمر صنعت قفسه بندی انبار و تجهیزات نگهداری مواد و کالا، حدود 70 سال در ایران می‌گذرد.

به جهت رفع نیازهای چاره‌سازی انبار و فضا به وجود آمده و تاکنون توانسته با الگوبرداری از تکنولوژی و طراحی شرکت‌های بزرگ اروپایی پیشرفت بسزایی در جهت ارتقای سطح سیستم‌های قفسه‌ بندی در کشور ایفا نماید.

قفسه سازی چیست

نکات مهم در قفسه سازی

بیشتر سوالاتی که مردم در همان ابتدا خواستار دانستن آن هستند ، اعلام قیمت قفسه بندی به صورت مترازی است.

به علت اینکه محصولات قفسه بندی انواع مختلف دارد و همچنین هر محصول از پارامترهای مختلفی اعم از طول، عرض، ارتفاع، میزان تحمل هر طبقه، نوع ورق، ضخامت ورق و نوع رنگ و سایر موارد تشکیل شده است، ارائه قیمت حتی به صورت تقریبی هم امری غیر اصولی است و تصمیم گیری نهایی را دچار اشتباه خواهد نمود.

مراحل قفسه بندی صنعتی

پیاده سازی یک سیستم قفسه بندی فلزی در یک مکان شامل چهار مرحله است که توضیح هر یک از مراحل به شرح زیر می باشد:

اندازه گیری: بررسی و اندازه گیری مساحت مورد نظر برای قفسه بندی فلزی توسط مهندسین و مسئولین شرکت های فضا سازی، اولین مرحله قفسه بندی صنعتی است.
انتخاب قفسه: بعد از تعیین مساحت و ارتفاع محل مورد نظر از طریق اندازه گیری و تعیین نمودن اینکه نوع بارگذاری و بار برداری توسط ماشین یا انسان صورت خواهد گرفت؟ نوبت به انتخاب نوع قفسه فلزی توسط مشتری از بین انواع قفسه های موجود می باشد.
آماده سازی قفسه: بعد از مرحله انتخاب، نوبت به مراحل برش، رنگ آمیزی و طراحی می شود.
نصب قفسه بندی: بعد از تمام شدن ساخت و ساز و رنگ آمیزی، نوبت به آخرین مرحله می رسد. آخرین مرحله، نصب آن در محل مورد نظر مشتری توسط مسئولین می باشد.

مزایای صنعت قفسه بندی

یکی از مهمترین مزایای نصب قفسه بندی صنعتی استفاده از حداکثر فضای موجود در آن مکان است.

یکی دیگر از مزایای قفسه های فلزی دسترسی سریع به کالای انبار شده می باشد؛ زیرا با قفسه های صنعتی می توان تمام کالا ها را به طور مرتب دسته بندی کرده و در گروه های جداگانه گذاشت تا دسترسی به آن راحت تر باشد.

ایجاد نظم بین مکان های کالاهای انبار شده یک زیبایی خاص را به انبار شما می بخشد و این می تواند یکی دیگر از مزایای قفسه های فلزی باشد.

قفسه بندی صنعتی هم مانند تمام وسایل و دستگاه های دیگر مراحل ساخت مخصوص به خودشان را دارند.

نوع قفسه بندی در انبارهای صنعتی برای نگهداری کالا و محصولات، یکی از مهم ترین نکات مورد توجه می باشد.

در این بین راک سازان به دلیل دارا بودن استحکام بالا، مورد توجه ویژه افراد حاضر در صنایع مختلف قرار گرفته است.

امروزه چندین دسته مختلف از سیستم‌های ذخیره‌سازی انبار در بازار وجود، لازم است که قبل از تهیه این سیستم‌ها، با آن‌ها به‌خوبی آشنایی پیدا کنید تا بتوانید با توجه به نیاز، قفسه فلزی مناسب انبار خود را تهیه کنید.

کاربردهای صنعت قفسه سازی در انبار

قفسه سازی انبار، یکی ازپرکاربردترین روش های  طراحی سازه می‌باشد که توانسته است مشکلات روی هم انباشته شدن بار، تجهیزات و محصولات مختلف کارخانه ای، فروشگاهی و مراکز پخش عمده محصولات مختلف را برطرف کند.

یکی از مهمترین مزایای استفاده از قفسه بندی ایجاد نظم و ترتیب در انبار ها می باشد.

یکی دیگر از مزایای قفسه بندی انبار طبقه بندی اجناس در فاصله بالاتر از زمین به منظور جلوگیری از آسیب رطوبت و بالا رفتن کیفیت اجناس می باشد.

حرف آخر:

امیدواریم که از این وبلاگ استفاده لازم رو برده باشید.

دیگر وبلاگ های ما را نیز مطالعه بفرمایید


تولید قفسه فلزی در تهران , تولید قفسه دارویی در تهران , تولید قفسه صنعتی در تهران , تولید قفسه راک سنگین در تهران , تولید قفسه پانل  راک دارویی در تهران , تولید قفسه راک در تهران , قفسه بندی انبار در تهران , قفسه فروشی در تهران , قفسه ارزان در تهران , قفسه فلزی در تهران , قفسه صنعتی در تهران , تولیدی قفسه فلزی انبار ، قفسه فلزی انباری ، تولید قفسه فلزی دارویی ، قفسه بندی تهران ، تولیدی قفسه در تهران ، تولیدی قفسه فروشگاهی در تهران ، تولیدی قفسه انباری در تهران ، تولیدی قفسه ، قفسه سازی تهران , بهترین برند قفسه ، قیمت قفسه فروشگاهی ، نمایندگی قفسه های فروشگاهی در تهران , فروش قفسه فلزی مشبک در تهران ، قیمت قفسه فروشگاهی , تولید قفسه مغازه ، کارخانه تولید قفسه فلزی در تهران ، ادرس کارخانه قفسه فلزی ، کارخانه قفسه سازی ، تولید قفسه هایپر مارکت ، تولید تجهیزات فروشگاهی در تهران ، تولید تجهیزات صنعتی در تهران , قفسه بندی فروشگاهی , قفسه راک قیمت ,قفسه بندی انبار,قفسه فلزی,قفسه صنعتی,قفسه کارکرده,قفسه ساز,نصاب قفسه,قفسه فروشگاهی,قفسه ساز تهران,قفسه راک,نیم طبقه, تولید کننده قفسه راک, قیمت قفسه راک, پالت راک,راک تهران,قفسه دارویی,قفسه لوازم یدکی
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.