قفسه بندی کانتی لور چیست

قفسه بندی کانتی لور چیست
06مارس

معرفی قفسه بندی بازویی 

قفسه بندی کانتی لور چیست,  نوع خاصی از قفسه بندی انبار می باشد که برای چیدمان کالاهای رول و شاخه ای شکل مورد استفاده قرار میگیرد.

این قفسه ها دارای بازوهای فلزی بسیار مقاوم بوده که به صورت عمود بر کلیپ متصل شده و بارهای شاخه ای و رشته ای مانند فرش و موکت و غیره بر روی آنها چیده میشوند.

انبار راکسازان تولیدکننده قفسه بندی بازویی انبار در مدل های یک طرفه و دو طرفه بوده و این محصولات را با گارانتی یک ماهه و خدمات پس از فروش 10 ساله با قیمت تولیدی ارائه می دهد.

قفسه بندی بازویی یا کانتی لور به سازه های فلزی گفته میشود که از قاب، ستون، بازو، استندهای فلزی، مهاربند تشکیل شده و برخلاف سایر قفسه ها ستون جلویی قاب در آنها استفاده نمی شود.

با حذف ستون جلویی قاب و استفاده از بازوهای فلزی که به صورت عمودی با جوش co2 به کلیپ متصل میشوند، شرایط برای چیدمان افقی بارهای رشته ای و رول شده مانند الوار، لوله، فرش و موکت و نئوپان و غیره فراهم میشود.

قفسه بندی کانتی لور چیست

به منظور افزایش مقاومت قفسه بندی کانتی لور، استندهای فلزی در پایین سازه قرار میگیرد و در نهایت با کمک رول بولت ها به زمین متصل شده و در برابر وزن سنگین بار مقاوم میشود.

بازوهای روی قفسه های کانتی لور در فاصله های مختلف از هم قرار گرفته و از نظر اندازه و طول نیز بر اساس نوع کالا دارای انواع گوناگونی هستند.

ویژگی های قفسه بندی کانتی لور

از مهم ترین ویژگی های قفسه بندی کانتیلور که آن را از سایر انواع قفسه بندی متمایز کرده است می توان به موارد زیر اشاره نمود:

ستون جلو قفسه حذف میشود تا جا به جایی و چیدمان محصولات براحتی توسط لیفتراک انجام شود.
با توجه به وزن و نوع محصولات مقاومت بازوها و فاصله بین آنها تعیین میشود.
ارتفاع قفسه ها با توجه به شرایط انبار قابل تعیین می باشد، اما در حالت استاندارد بین یک تا 6 متر اجرا می گردد.

قدرت تحمل بار قفسه بندی کانتی لور در اغلب مواقع تا 1000 کیلوگرم می باشد.
در دو نوع قفسه بندی بازویی یک طرفه و دو طرفه قابل تولید می باشد.

در نوع یکطرفه محصولات از یک طرف امکان جا به جایی داشته و در نوع دو طرفه از هر دو جهت این امکان وجود دارد.
استقامت بدنه قفسه توسط استند متصل شده به کف زمین افزایش پیدا می کند.
فاصله بین بازوها با توجه به نوع محصول و شرایط محیط قابل تغییر می باشد.
دسترسی به هر یک از محصولات در قفسه بندی کانتی لور به صورت نقطه ای یا مستقیم می باشد.

به عبارت دیگر، به هر یک از محصولات که نیاز باشد، اپراتور انسانی به صورت دستی یا توسط لیفتراک به آن دسترسی دارد.
عرض راهرو بین قفسه های بازویی بیشتر از سایر انواع قفسه بندی می باشد تا جا به جایی لوله و سایر وسایل براحتی انجام شود.

اجزای سیستم قفسه بندی کانتی لور

اجزای این سیستم شامل پایه و ستون، بازو، مهاربندهای افقی و ضربدری، پین اتصال بازو، پین جلوگیری از ریزش بار و سایر اتصالات است.

رنگ ستون‌ها و پایه ستون‌ها طوسی، بازوها نارنجی، مهاربندها طوسی و سایر اتصالات گالوانیزه می‌باشند.

ستون ها با پیچ و مهره به پایه متصل می گردد و در صورت نیاز با رول بولت به زمین پیچ می شود و قابلیت نصب بازو در هر دوطرف را دارند.

حداقل ارتفاع ستون این قفسه بندی 200 سانتیمتر و حداکثر ارتفاع 1200سانتیمتر با توجه به ارتفاع محل انبار و حداکثر بالابری دستگاه های جابجایی مواد و کالای موجود تعیین می گردد.

بازوها 

محل قرارگیری بارها در این نوع قفسه‌ بازویی (کانتی لور) را بازو می گویند این قطعه علاوه بر تنوع در طول که شامل ( 60-90-100-120-150-180سانتیمتر) بوده و دارای تحمل های متفاوتی نیز می باشد.

جهت نصب بازو به ستون این نوع قفسه بندی فلزی باید از پین اتصال استفاده شود.

جهت جلوگیری از ریزش بار از روی قفسه ها هنگام گذاشت و برداشت باید از پین سرریز استفاده شود.

مهاربندها

مهاربندهای ( ضربدری و افقی ) برای مقاومت بیشتر و ایستایی بهتر در این نوع قفسه بندی مورد استفاده هستند.

روش های اجرای قفسه بندی بازویی

قفسه بندی بازویی ( قفسه بندی کانتی لور ) به صورت یک طرفه در جنب دیوارها، و دوطرفه برای فضاهای وسط انبار یا سالن، طراحی شده و با توجه به بارگذاری شاخه ای عمدتاً در چند بلوک کنار هم نصب می گردد.
رنگ ستون و مهاربند های این قفسه بندی طوسی الکید و بازوها نارنجی پودر بوده و در صورت درخواست مشتری با توجه به شرایط آب و هوائی با پوشش رنگ اپوکسی یا گالوانیزه گرم نیز قابل تحویل است.

کاربرد قفسه بندی بازویی

با توجه به ساختار در نظر گرفته شده برای قفسه بندی کانتی لور (Cantilever shclving) و تعبیه کردن ستون های افقی با فاصله های مشخص از یکدیگر که همگی از انتها به ستون محکم و مقاوم متصل می باشند، باعث میشوند تا انتخاب مناسبی برای ذخیره سازی وسایل رشته ای با طول زیاد باشند.

به عنوان مثال، از اصلی ترین کاربردهای قفسه بندی بازویی می توان به موارد زیر اشاره نمود:

انبار کارخانجات تولید لوله های فلزی و پلاستیکی
انبار کارخانجات تولید موکت و فرش و کفپوش
انبار ورقه های MDF، نئوپان و الوار
موارد فوق تنها چند نمونه از کاربردهای این نوع قفسه بندی می باشد و در حالت می توان گفت برای نگهداری و انبار هرگونه محصول با ساختار لوله ای و رشته ای و رولی با وزن های سنگین می توان از قفسه بندی بازویی استفاده نمود.

همچنین لازم به ذکر است که جا به جایی و چیدمان محصولات توسط لیفتراک انجام شده و محدودیتی در وزن اجناس قرار گرفته بر روی پایه های قفسه وجود ندارد.

حرف آخر:

امیدواریم که از این وبلاگ استفاده لازم رو برده باشید.

دیگر وبلاگ های ما را نیز مطالعه بفرمایید


تولید قفسه فلزی در تهران , تولید قفسه دارویی در تهران , تولید قفسه صنعتی در تهران , تولید قفسه راک سنگین در تهران , تولید قفسه پانل  راک دارویی در تهران , تولید قفسه راک در تهران , قفسه بندی انبار در تهران , قفسه فروشی در تهران , قفسه ارزان در تهران , قفسه فلزی در تهران , قفسه صنعتی در تهران , تولیدی قفسه فلزی انبار ، قفسه فلزی انباری ، تولید قفسه فلزی دارویی ، قفسه بندی تهران ، تولیدی قفسه در تهران ، تولیدی قفسه فروشگاهی در تهران ، تولیدی قفسه انباری در تهران ، تولیدی قفسه ، قفسه سازی تهران , بهترین برند قفسه ، قیمت قفسه فروشگاهی ، نمایندگی قفسه های فروشگاهی در تهران , فروش قفسه فلزی مشبک در تهران ، قیمت قفسه فروشگاهی , تولید قفسه مغازه ، کارخانه تولید قفسه فلزی در تهران ، ادرس کارخانه قفسه فلزی ، کارخانه قفسه سازی ، تولید قفسه هایپر مارکت ، تولید تجهیزات فروشگاهی در تهران ، تولید تجهیزات صنعتی در تهران , قفسه بندی فروشگاهی , قفسه راک قیمت ,قفسه بندی انبار,قفسه فلزی,قفسه صنعتی,قفسه کارکرده,قفسه ساز,نصاب قفسه,قفسه فروشگاهی,قفسه ساز تهران,قفسه راک,نیم طبقه, تولید کننده قفسه راک, قیمت قفسه راک, پالت راک,راک تهران,قفسه دارویی,قفسه لوازم یدکی
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.