قفسه بندی در صنعت خرده فروشی

قفسه بندی در صنعت خرده فروشی
05آوریل

انواع فروشگاه‌ها در صنعت خرده فروشی

فروشگاه محلی

قفسه بندی در صنعت خرده فروشی, فروشگاه‌های محلی که با عنوان سوپر محلی یا بقالی نیز شناخته می‌شوند. انواع مایحتاج ضروری مانند: انواع خوراکی روزانه، انواع مواد شوینده، انواع نوشیدنی و … را عرضه می‌کنند.

این فروشگاه‌ها بطور معمول حدودا دارای فضای بین 60 تا 150 متر هستند و طراحی داخلی فروشگاه بسیار ساده است.

بطور متوسط در هر محله کوچک حدود 4 فروشگاه محلی وجود دارد.

 فروشگاه عمومی

این نوع فروشگاه‌ها بدون در نظر گرفتن طبقه‌بندی خاصی از کالا یا خدمت اقدام به توضیح می‌کنند و اغلب در روستاها و محله‌های دورافتاده مشغول به فعالیت هستند.

طراحی داخلی فروشگاه‌های عمومی نیز اغلب ساده هستند و تجهیزات فروشگاهی سطح متوسط در آنها استفاده می‌شود.

قفسه بندی در صنعت خرده فروشی

در قفسه بندی فروشگاه خرده فروشی چه چیزی را باید در نظر بگیرید؟

همانطور که برای نصب قفسه برای فروشگاه خرده فروشی خود آماده می شوید، ابتدا چه چیزی را باید در نظر بگیرید؟ بودجه یک عامل اصلی بوده و همچنین ارزیابی محل مورد نظر خود برای قفسه ها را باید قبل از هر تصمیم دیگری ارزیابی کنید.

هزینه ها ممکن است شامل اجاره، آب و برق، پرداخت های فروشنده و البته واحدهای قفسه بندی باشد.

ایجاد بودجه برای قفسه بندی در ابتدا بسیار مهم است زیرا اگر تا بعد صبر کنید، ممکن است بودجه شما تمام شود یا ممکن است وسایل قفسه بندی کافی نداشته باشید.

انواع مختلفی از قفسه بندی خرده فروشی وجود دارد که باید در بودجه خود در نظر بگیرید، از جمله:

قفسه بندی گوندولا

محبوب ترین و همه کاره ترین گزینه قفسه بندی است که نه تنها کالا را در خود جای می دهد بلکه می تواند برای تعیین چیدمان فروشگاه نیز مفید باشد. این گزینه همچنین امکان ترکیب و مطابقت قطعات را فراهم می کند.

سبدها و قفسه های سیمی میز

وسایلی مانند سبدها و قفسه های میز برای ارائه خریدهای لحظه آخری در قفسه بندی فروشگاه مفید خواهند بود.

وسایل نمایشگر رومیزی

این وسایل به شما امکان می دهند اقلام خاصی را، چه فصلی و چه صرفاً یک آیتم با حجم بالا، به نمایش بگذارید.

به یاد داشته باشید که چیدمان فروشگاه شما باید به طور مداوم در حال تغییر باشد، بنابراین ایده خوبی است که برای یک چیدمان کامل با تمام موارد بالا برنامه ریزی کنید، اما همچنین می توانید با گذشت زمان مجموعه خود را دوباره قفسه بندی کنید.

خرده فروشی چیست؟

خرده فروشی آخرین حلقه از زنجیره تامین قبل از مشتری نهایی است که وظیفه آن تحویل کالا یا خدمات مورد نیاز مصرف کننده نهایی است.

در واقع صنعت خرده فروشی یکی از حلقه های مهم زنجیره تامین است که نقش واسطه را مابین تولید کننده و مشتری نهایی جهت تحویل کالا یا محصول ایفا می نماید.

می توان گفت صنعت خرده فروشی به نوعی تکمیل کننده زنجیره تامین صنایع و شرکتهای مختلف به منظور ارائه کالا و خدمات با شرایط مناسب و به بهترین شکل ممکن است.

اهمیت خرده فروشی از آنجایی دوچندان می گردد که دریابیم تکمیل حلقه های زنجیره تامین در بیشتر کسب و کارها و رسیدن به هدف غایی هر زنجیره تامینی که همانا جلب رضایت مشتری و کسب سود است، عملا بدون وجود صنعت خرده فروشی امکان پذیر نیست.

به عبارت دیگر این صنعت موجب گردیده تا فرآیند تحویل کالا به مصرف کننده تسهیل شده و علاوه بر جلب رضایت مشتری نقش مهمی در کاهش بهای تمام شده کالا ایفا نماید.

امروزه صنعت خرده فروشی تبدیل به یک کسب و کار بزرگ با گردش مالی بسیار زیاد گردیده است که جذابیتهای خاص خود را دارا است.

در این صنعت عرضه کالا و محصولات مختلف به دو روش اصلی انجام می پذیرد.

چند روش عالی برای قفسه بندی فروشگاهی خرده فروشی

قفسه بندی استاندارد و چیدمان محصولات در فروشگاه ها خرده فروشی نقش مهمی در جلب نظر مشتری دارد.

با روش های مختلف قفسه بندی فروشگاهی خرده فروشی می توان نسبت به جلب نظر مشتری و کسب سود اقدام نمود.

از اصول قفسه بندی فروشگاهی خرده فروشی می توان به چیدمان درست کالا در قفسه ها اشاره نمود.

از دیگر نکات در قفسه بندی فروشگاهی دسته بندی محصول، درج قیمت، استفاده بهینه از طبقات قفسه بندی و… می باشد.

نقش چیدمان در قفسه فروشگاه خرده فروشی

در قفسه بندی فروشگاه ها باید توجه داشت که چیدمان قفسه ها و وسایل موجود در آن ها استاندارد باشد.

زیرا زمانی که یک مشتری برای اولین بار وارد یک فروشگاه می شود. با توجه به نوع چیدمان و قفسه بندی وسایل، تصویری از فروشگاه در ذهنش نقش می بندد و به نوعی فروشگاه شما را با آن چیدمان به یاد خواهد آورد که در بازدیدهای آینده او نیز تاثیر دارد.

یعنی اگر تصویر خوبی از شما در ذهنش خلق شده باشد دوباره به فروشگاه می آید. اما اگر این تصویر خوشایند نباشد تقریبا بعید است مجددا به فروشگاه مراجعه کن .

قرار دادن محصولات با کیفیت و ارزان در قفسه ها

مورد دیگری که تاثیر مستقیمی بر میانگین فروش شما دارد و بسیار مهم است، ارتفاعی که محصولات خود را در آن بر روی قفسه ها قرار می دهید

همانطور که قبلا گفتیم خط چشم، خط فروش است. خط چشم ارتفاع ایده آل برای قرار دادن محصولات برند شما است. به عنوان مثال ، اگر در مورد سریال صبحانه صحبت کنیم ؛ شما مارک های پریمیوم و محبوب خود را در امتداد خط چشم قرار می دهید.

سپس به دنبال این خواهید باشید در ارتفاع پایین تر در قفسه ها، مارک های کمتر معروف خود را قرار دهید.

حتی ممکن است برای جلب توجه کودکان در نظر داشته باشید که غلات قندی خود را در ارتفاعی مناسب دید کودکان بچینید .

حرف آخر:

امیدواریم که از این وبلاگ استفاده لازم رو برده باشید.

دیگر وبلاگ های ما را نیز مطالعه بفرمایید


تولید قفسه فلزی در تهران , تولید قفسه دارویی در تهران , تولید قفسه صنعتی در تهران , تولید قفسه راک سنگین در تهران , تولید قفسه پانل  راک دارویی در تهران , تولید قفسه راک در تهران , قفسه بندی انبار در تهران , قفسه فروشی در تهران , قفسه ارزان در تهران , قفسه فلزی در تهران , قفسه صنعتی در تهران , تولیدی قفسه فلزی انبار ، قفسه فلزی انباری ، تولید قفسه فلزی دارویی ، قفسه بندی تهران ، تولیدی قفسه در تهران ، تولیدی قفسه فروشگاهی در تهران ، تولیدی قفسه انباری در تهران ، تولیدی قفسه ، قفسه سازی تهران , بهترین برند قفسه ، قیمت قفسه فروشگاهی ، نمایندگی قفسه های فروشگاهی در تهران , فروش قفسه فلزی مشبک در تهران ، قیمت قفسه فروشگاهی , تولید قفسه مغازه ، کارخانه تولید قفسه فلزی در تهران ، ادرس کارخانه قفسه فلزی ، کارخانه قفسه سازی ، تولید قفسه هایپر مارکت ، تولید تجهیزات فروشگاهی در تهران ، تولید تجهیزات صنعتی در تهران , قفسه بندی فروشگاهی , قفسه راک قیمت ,قفسه بندی انبار,قفسه فلزی,قفسه صنعتی,قفسه کارکرده,قفسه ساز,نصاب قفسه,قفسه فروشگاهی,قفسه ساز تهران,قفسه راک,نیم طبقه, تولید کننده قفسه راک, قیمت قفسه راک, پالت راک,راک تهران,قفسه دارویی,قفسه لوازم یدکی
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.