قفسه بندی خود تغذیه چیست

قفسه بندی خود تغذیه چیست
02مارس

سیستم قفسه بندی خود تغذیه چیست؟

قفسه بندی خود تغذیه چیست, سیستم قفسه بندی خود تغذیه یکی از انواع قفسه‌بندی‌ها می‌باشد که طراحی آنها مخصوص خطوط مونتاژ و توزیع است.

درمورد این نوع قفسه باید بدانید که این قفسات به عنوان یک انبار بین کالاها و محصولات قرار داده شده‌اند و کالا و محصولات را به وسیله ابزاری به اسم نقاله‌های لغزنده از بخش ورودی به بخش خروجی هدایت و راهنمایی می‌کند و در آنجا با کمک گرفتن از استپ‌ها در بخش برداشت جا می‌گیرند و همینطور کالاها بصورت زنجیروار جایگزین کالای قبلی خود می‌شوند.

در سیستم قفسه بندی خود تغذیه از یک تاکتیک به اسم فیفو بهره می‌گیرند. ساز‌و‌کار این سیستم به این صورت است که اولین ورودی را بعنوان اولین خروجی هم درنظر می‌گیرند که حمل بار را هم کاهش می‌دهد و یک سیستم قفسه‌بندی متحرک هم به حساب می‌آید.

قفسه بندی خود تغذیه چیست

اجزای تشکیل‌ دهنده سیستم قفسه بندی خود تغذیه

اجزای تشکیل دهنده سیستم قفسه بندی خود تغذیه زیاد است ولی مهم ترین آنها را نام می‌برم که شامل موارد زیر می شود :

 • بازوهای افقی
 • چرخ و ریل‌های آن
 • کاست‌های تغذیه خشابی و کلیدهای تغذیه خشابی
 • فریم‌های پیچ و مهره‌ای
 • جنس ریل‌ها و چرخ‌های غیراصلی، ای بی اس است.
 • ساپورت‌های زیرین آن از ورق اس تی 37 درست شده و همچنین در ریل‌های اصلی آلومینیوم بکار رفته است.

کاربرد قفسه بندی خود تغذیه

قفسه‌بندی خود تغذیه به صورت متداول در کارخانه های تولیدی مورد استفاده قرار می گیرد و این نوع از قفسه بندی به عنوان یک انبار میانی در نظر گرفته می شود که با استفاده از ریلهای شیب دار می تواند جریان دائمی مواد و قطعات را جهت تغذیه خطوط مونتاژ و پخش کنترل و فراهم کند.

ارتفاع، دهانه و عمق قفسه می تواند بنا به نیاز مشتری متغیر باشد. قاب و اجزای مربوطه عموما به رنگ طوسی پودر (اپوکسی- پلی استر ) و یا طوسی اپوکسی مایع است .

طبقات رفت و برگشت و فواصل ریلها از یکدیگر ( مرکز به مرکز ) بنا به درخواست مشتری در قفسه بندی خودتغذیه قابل تغییر می‌باشد.
این نوع قفسه بندی مناسب کارخانه ها و گارکاه های دارای خطوط مونتاژ و هم چنین مراکز توزیع است.

ویژگی ها ی قفسه بندی خود تغذیه

 • افزایش میزان دسترسی به قطعات
 • کاهش 75% ای در مسافت طی شده توسط کارگر
 • گردش کالا به صورت FIFO
 • امکان استفاده به صورت سفارش چین
 • حداقل تماس میان کارگران انبار و مونتاژ کار با هدف بالا بردن راندمان
 • سرعت عمل و بهبود مدیریت در انتقال مواد
 • تلفیق صحیح از انتقال، نگهداری و بازیابی کالا در خطوط مونتاژ و مراکز توزیع

روش های نصب و اجرای قفسه بندی خود تغذیه

برای اجرا و پیاده سازی قفسه بندی خود تغذیه باید به محیط و فضایی که قرار است این قفسه بندی اجرا شود توجه کرد.

بار گذاری در این نوع قفسه بندی به صورت دستی انجام می شود. شما باید با توجه به محیط و محصولاتی که می خواهید در انبار ذخیره نمایید سفارش خود را به تیم فضاسازان امین برای تولید و طراحی قفسه بندی خود تغذیه دهید.

ما با استفاده از بهترین و با کیفیت ترین محصولات در کوتاه ترین زمان خدمات خود را به شما ارائه می دهیم.

حرف آخر:

امیدواریم که از این وبلاگ استفاده لازم رو برده باشید.

دیگر وبلاگ های ما را نیز مطالعه بفرمایید


تولید قفسه فلزی در تهران , تولید قفسه دارویی در تهران , تولید قفسه صنعتی در تهران , تولید قفسه راک سنگین در تهران , تولید قفسه پانل  راک دارویی در تهران , تولید قفسه راک در تهران , قفسه بندی انبار در تهران , قفسه فروشی در تهران , قفسه ارزان در تهران , قفسه فلزی در تهران , قفسه صنعتی در تهران , تولیدی قفسه فلزی انبار ، قفسه فلزی انباری ، تولید قفسه فلزی دارویی ، قفسه بندی تهران ، تولیدی قفسه در تهران ، تولیدی قفسه فروشگاهی در تهران ، تولیدی قفسه انباری در تهران ، تولیدی قفسه ، قفسه سازی تهران , بهترین برند قفسه ، قیمت قفسه فروشگاهی ، نمایندگی قفسه های فروشگاهی در تهران , فروش قفسه فلزی مشبک در تهران ، قیمت قفسه فروشگاهی , تولید قفسه مغازه ، کارخانه تولید قفسه فلزی در تهران ، ادرس کارخانه قفسه فلزی ، کارخانه قفسه سازی ، تولید قفسه هایپر مارکت ، تولید تجهیزات فروشگاهی در تهران ، تولید تجهیزات صنعتی در تهران , قفسه بندی فروشگاهی , قفسه راک قیمت ,قفسه بندی انبار,قفسه فلزی,قفسه صنعتی,قفسه کارکرده,قفسه ساز,نصاب قفسه,قفسه فروشگاهی,قفسه ساز تهران,قفسه راک,نیم طبقه, تولید کننده قفسه راک, قیمت قفسه راک, پالت راک,راک تهران,قفسه دارویی,قفسه لوازم یدکی
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.