قفسه بندی انبار کارخانه

قفسه بندی انبار کارخانه
12فوریه

قفسه بندی انبار کارخانه چگونه است؟

قفسه بندی انبار کارخانه, سیستم‌های قفسه‌بندی انبار معمولاً به‌عنوان چهارچوب کلی عملکرد انبار عمل می‌کند و موجب برقراری نظم و سهولت دسترسی به کالا در انبارها خواهد شد.

شما برای فضای انبار خود نیاز به قفسه و تجهیزات انبار مناسب و ایده آل دارید به‌ نحوی‌ که بتواند مدت‌زمان طولانی در سیستم شما دوام بیاورد. در ادامه به بیان سیستم‌های قفسه بندی انبار و تجهیزات موردنیاز انبار خواهیم پرداخت.

قفسه بندی انبار کارخانه

تجهیزات انبار و ضرورت استفاده از آن

قفسه بندی انبار کارخانه

علاوه بر سیستم‌های قفسه‌بندی به‌عنوان تجهیزات انبار، تجهیزات بارگذاری و باربرداری و سیستم‌های انتقال کالا و مواد نیز به‌ عنوان تجهیزات ضروری در هر انبار شناخته شده است؛ زیرا جابجایی کالا و مواد مستقیماً بر بهره‌وری در انبارها، کارخانه‌های تولید و مراکز توزیع تأثیر می‌گذارد.

هنگامی‌که یک محموله به انبار می‌رسد، فرآیند مناسب حمل‌ونقل مواد باعث می‌شود تا کالاها در زمان مناسب از بارانداز دریافت و به قفسه‌های موجود در انبار برسند.

همچنین در فرآیند قفسه بندی انبار کالاها به‌صورت سازمان‌یافته ذخیره شوند تا انتخاب و بسته‌بندی موجودی کالا برای محموله‌های خروجی آسان‌تر شود.

شما می‌توانید با استفاده از تجهیزات بارگذاری و باربرداری، دسترسی به بخش‌هایی از سیستم قفسه‌بندی انبار که برای کارمندان میسر نیست را فراهم کنید.

عملیات انجام‌شده توسط سیستم‌های انتقال کالا و مواد و تجهیزات بارگذاری و باربرداری شامل بلند کردن، برداشتن، کشیدن و هل دادن، ذخیره کردن، بارگذاری و باربرداری است.

برخی از این تجهیزات به‌صورت دستی و برخی دیگر از اتوماسیون برخوردار هستند.

ساخت قفسه انبار با مقاطع بسته

قفسه بندی انبار کارخانه

استفاده از ستون هایی با مقاطع بسته در اجرای قفسه بندی انبار می تواند طول عمر قفسه بندی مورد استفاده را چندین برابر کند. راکسازان با استفاده از ستون های مقاطع بسته به جای مقاطع باز توانسته است به این مهم دست یابد.

ارائه طرح سه بعدی و بهترین راه حل قفسه بندی انبار

راکسازان، طیف وسیعی از انواع قفسه بندی انبار و پالت راک را به صورت مستقیم تولید می کند. در مجموعه ای ما تیم طراحی و مهندسان و طراحان در اختیار شما هستند تا بهترین راه حل ذخیره سازی و قفسه بندی را به شما ارائه دهند.

شما می توانید متناسب با نیاز خود هر نوع قفسه انباری را سفارشی سازی کنید.

مزایای استفاده از قفسه بندی انبار چیست؟

سیستم‌های قفسه‌بندی انبار به‌طور خاص برای سازمان‌دهی محصولات انبار به کار می‌روند.

از سیستم‌های قفسه‌بندی در انبار می‌توان برای ذخیره‌سازی ایمن کالاهای شکننده (مانند وسایل الکترونیکی، قطعات کوچک یا کالاهای گران‌قیمت مصرفی) استفاده کرد.

یکی از بزرگ‌ترین مزایای استفاده از قفسه‌های انبار معمولاً قابلیت سفارشی‌سازی آن‌هاست.

قفسه‌های انبار را می‌توان گسترش داد تا به افزایش ظرفیت ذخیره‌سازی کمک کند.

قفسه‌های انبار برای بهینه‌سازی فضای ذخیره‌سازی موجود در انبار طراحی شده‌اند.

استفاده از قفسه و تجهیزات در انبار موجب می‌شود قرار دادن و برداشتن پالت‌ها یا کارتن‌ها به‌آسانی انجام گیرد.

قفسه‌بندی انبار می‌تواند موجب خالی شدن کف انبار شود که این امر موجب افزایش سرعت حرکت کارکنان، انجام کارهای بیشتر و به دنبال آن افزایش بهره‌وری خواهد شد.

گام‌های قفسه‌ بندی انبار

اولین قدم برای سازمان‌دهی یک انبار، بررسی فضا و تصمیم‌گیری در مورد نوع قفسه موردنیاز انبار است. اغلب برای انبارها با فضای بزرگ‌تر و یا جریان زیاد محصول، قفسه‌های انبار صنعتی، مؤثرترین و کارآمدترین گزینه خواهند بود.

در گام بعدی نیاز است که تعیین کنید کدام سیستم قفسه‌بندی یا ترکیبی از قفسه‌های انبار، به‌عنوان بهترین راه‌حل برای فضای موجود در انبار شما است. سیستم‌های قفسه‌بندی انبارهای صنعتی عموماً به یک نوع یا اندازه محدود نمی‌شوند.

برای یافتن مناسب‌ترین سیستم قفسه‌بندی برای انبار خود لازم است که تمامی انواع تجهیزات و قفسه‌های انبار را به‌خوبی بررسی کرده و از میان آن‌ها بهترین سیستم قفسه‌بندی را برای حداکثر کردن فضای صنعتی خود انتخاب کنید و بعد از آن می‌توانید اقدام به خرید قفسه انبار موردنظر خود کنید.

فاکتورهای اثرگذار بر انتخاب قفسه و تجهیزات انبار

در اینجا چند فاکتور وجود دارد که باید هنگام تصمیم‌گیری در مورد سیستم قفسه‌بندی انبارهای صنعتی در نظر بگیرید:

چه کالاهایی قرار است در انبار ذخیره شود؟

آیا ذخیره‌سازی بر روی پالت انجام می‌گیرد؟

چه نوع پالت و با چه ابعاد و ظرفیتی برای قرارگیری بر روی قفسه‌ها در انبار موردنیاز است؟

ارتفاع محل ذخیره‌سازی در انبار چقدر است؟

آیا از وسیله نقلیه‌ای مانند لیفتراک استفاده خواهید کرد؟

در چه نوع محیطی (مرطوب، فریزر و غیره) عملیات ذخیره‌سازی انجام می‌شود؟

میزان بودجه در دست برای تهیه تجهیزات انبار چقدر است؟

توانایی سیستم قفسه‌بندی برای حداکثر سازی فضای انبار چقدر است؟

چه میزان فضا برای پیاده‌سازی قفسه در انبار خود در نظر دارید؟

مهم‌ترین مسائل در حوزه قفسه انبار

ایجاد یک انبار امن نیازمند سرمایه‌گذاری در قفسه‌های پایدار و باکیفیت خوب است. همچنین به خاطر داشته باشید که کیفیت ورق فلزی مورد استفاده در قفسه‌های انبار می‌تواند در بین تأمین‌کنندگان مختلف، متفاوت باشد.

همان‌طور که طراحی راهرو با ابعاد مناسب برای عبور لیفتراک ضروری است، کف‌های بتونی و نور مناسب نیز برای اطمینان از ایمنی اهمیت دارد که باید با عملیات انجام‌شده در انبار و شرایط حاکم سازگار باشد.

از سوی دیگر اندازه‌گیری صحیح کل سیستم قفسه‌بندی نیز مهم است؛ یعنی شما باید از اندازه‌های تعیین‌شده در استانداردهای قابل‌ اجرا برای بارها و ارتفاع‌های در نظر گرفته‌شده استفاده کنید.

یک اشتباه رایج توسط بسیاری از شرکت‌ها، ساخت انبار بر اساس نیازهای فعلی آن‌ها است، بدون آنکه امکان پیشرفت و گسترش در آینده در نظر گرفته شود. به همین ترتیب، لازم است که هنگام انتخاب سیستم قفسه‌بندی انبار چگونگی توسعه کسب‌وکارتان را در طول زمان در نظر بگیرید و قفسه انبار خود را بر این اساس انتخاب کنید.

لازم است این نکته را به خاطر داشته باشید که قفسه انبار باکیفیت، از سرمایه‌های اساسی با عمر طولانی است و اگر از همان ابتدا تجهیزات و قفسه انبار با کیفیت خوب خریداری شود به‌طور قابل‌توجهی ارزان‌تر از زمانی است که سیستم قفسه‌بندی با کیفیت پایین تهیه شود و در آینده‌ای نزدیک نیاز به بازسازی، اصلاح و تکمیل داشته باشد؛ زیرا درصورتی‌ که قفسه‌های به‌کار رفته در انبار از کیفیت پایینی برخوردار باشند، احتیاج به تعمیرات و نگهداری بیشتری دارند که این امر می‌تواند در طولانی‌مدت هزینه زیادی دربرداشته باشد.

حرف آخر:

امیدواریم که از این وبلاگ استفاده لازم رو برده باشید.

دیگر وبلاگ های ما را نیز مطالعه بفرمایید


تولید قفسه فلزی در تهران , تولید قفسه دارویی در تهران , تولید قفسه صنعتی در تهران , تولید قفسه راک سنگین در تهران , تولید قفسه پانل  راک دارویی در تهران , تولید قفسه راک در تهران , قفسه بندی انبار در تهران , قفسه فروشی در تهران , قفسه ارزان در تهران , قفسه فلزی در تهران , قفسه صنعتی در تهران , تولیدی قفسه فلزی انبار ، قفسه فلزی انباری ، تولید قفسه فلزی دارویی ، قفسه بندی تهران ، تولیدی قفسه در تهران ، تولیدی قفسه فروشگاهی در تهران ، تولیدی قفسه انباری در تهران ، تولیدی قفسه ، قفسه سازی تهران , بهترین برند قفسه ، قیمت قفسه فروشگاهی ، نمایندگی قفسه های فروشگاهی در تهران , فروش قفسه فلزی مشبک در تهران ، قیمت قفسه فروشگاهی , تولید قفسه مغازه ، کارخانه تولید قفسه فلزی در تهران ، ادرس کارخانه قفسه فلزی ، کارخانه قفسه سازی ، تولید قفسه هایپر مارکت ، تولید تجهیزات فروشگاهی در تهران ، تولید تجهیزات صنعتی در تهران , قفسه بندی فروشگاهی , قفسه راک قیمت ,قفسه بندی انبار,قفسه فلزی,قفسه صنعتی,قفسه کارکرده,قفسه ساز,نصاب قفسه,قفسه فروشگاهی,قفسه ساز تهران,قفسه راک,نیم طبقه, تولید کننده قفسه راک, قیمت قفسه راک, پالت راک,راک تهران,قفسه دارویی,قفسه لوازم یدکی
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.