عوامل موثر در خرید قفسه انبار

عوامل موثر در خرید قفسه انبار
03آوریل

عوامل موثر در انتخاب و خرید قفسه انبار

عوامل موثر در خرید قفسه انبار, قفسه ها نباید فقط زیبا به نظر برسند بلکه باید بتوانند اجناس را در خود به خوبی جای دهند و محصولات را به مشتریان به خوبی نمایش دهند.

قفسه ها نباید فقط زیبا به نظر برسند بلکه باید بتوانند کالا را در خود نگه دارند.

از این رهگذر نه تنها کسب و کارهای بسیاری می توانند تجارت خود را در ورای مرزهای جغرافیایی دنبال کنند، بلکه مدل تازه ای در تامین منابع کسب و کارها و حتی اشخاص ارائه شده است که می تواند نتایج بسیار چشمگیری در فعالیت های تجاری بنگاه ها و افراد به دنبال داشته باشد.

قفسه ها باید با دقت انتخاب شوند تا بتوانند وزن کالایی را که برای نمایش برروی آنها قرار میدهید، تحمل کند.

تحمل وزن کالا درهر طبقه با ضخمات 0.7 حداکثر تا 40 کیلوگرم می باشد .

قفسه بندی انواع سوپرمارکت و هایپرمارکت با توجه به بزرگ بودن فضای فروشگاهی می تواند بسیار متنوع باشد.

در ادامه به مهمترین عوامل انتخاب قفسه انبار مناسب میپردازیم.

عوامل موثر در خرید قفسه انبار

خرید قفسه انبار متناسب با ابعاد و متراژ انبار

یکی از مهم ترین و اصلی ترین مواردی که لازم است در فرآیند انتخاب قفسه انبار به آن توجه داشت، شرایط محیط نصب آنها می باشد.

به عنوان مثال، اگر انبار صنعتی با محدودیت در فضا مواجه بوده و تعداد کالاهای آنها زیاد می باشد، بهتر است به دنبال قفسه هایی باشید که تا حد امکان فضاهای خالی و راهروها را حذف می کنند.

از بهترین نمونه ها در این شرایط می توان به سیستم قفسه بندی راهرو باریک اشاره نمود.

دقت به ایعاد ، شکل و سایز کالای قابل ذخیره سازی

از دیگر موارد مهم در این زمینه می توان به نوع کالا اشاره نمود که اهمیت بسیار زیادی در انتخاب قفسه های مختلف دارد.

با توجه به تنوع بسیار زیاد در سیستم های قفسه بندی و تفاوت هایی که در ساختار آنها وجود دارد، لذا باید بتوانید گزینه هایی را انتخاب کنید که بیشترین سازگاری با با شکل و اندازه و ابعاد کالاها داشته باشند.

به عنوان مثال، اگر به دنبال خرید سیستم قفسه بندی انبار برای کارخانجات تولید خودرو یا لاستیک ماشین می باشید، استفاده از پالت لاستیک می تواند گزینه مناسبی برای این منظور باشد.

در مقابل، اگر برای کالاهایی که به صورت شاخه ای انبار میشوند، انتخاب قفسه بندی بازویی یا شاخه ای انتخاب مناسبی خواهد بود.

میزان استحکام مورد نیاز جهت نگهداری کالاها

بر اساس استانداردهای قفسه بندی انبار لازم است وزن کالاهای قرار گرفته بر روی ردیف ها و طبقات مختلف قفسه ها با مقاومت و استحکام سازه سازگار باشد.

نوع متریال و فلزات استفاده شده برای بدنه و سایر قطعات نصب شده در بخش های مختلف سازه قفسه باید کیفیت خوبی داشته و خاصیت ارتجاعی و کشسانی آن در سطح استانداردی قرار گرفته باشد.

علاوه بر مقاومت و استحکام در برابر وزن کالاها و شرایط محیط، سیستم های قفسه بندی انبار برای انبار خریداری کنید که تماس آنها با مواد خورنده و نم و رطوبت تاثیری بر کیفیت آنها نداشته باشد.

عدم توجه به این مساله می تواند خسارت های زیادی را به همراه داشته باشد، چون سازه های زنگ زده در برابر ضربه مقاوم نبوده و امکان از هم پاشیدن آنها وجود دارد.

زمین محکم و مقاوم

یک قفسه و سازه خیلی محکم بر روی یک زمین ضعیف قادر نیست به اندازه ای که قفسه محکم روی زمین محکم بار تحمل می کند وزن تحمل کند.

چرا که در نهایت تمام نیروی وزن از عمود به زمین وارد می شود. پس مطمئن شوید که زمین انبار شما قادر است که وزن کالاهایتان را تحمل کند.

توزیع وزن

استفاده از حداکثر ظرفیت یک واحد قفسه بندی به بارگذاری برابر ارتباط دارد.

اگرسازه ای می تواند مثلا شش تن وزن را تحمل کند در حالت ماکزیمم، باید وزن را بصورت برابر روی کل واحد پخش کنید (که به آن اصطلاحاً بار گسترده یکنواخت می گویند).

اگر همه ی فشار روی یک طرف باشد به این معنیست که ظرفیت حمل بار کاهش پیدا می کند.

حرف آخر:

امیدواریم که از این وبلاگ استفاده لازم رو برده باشید.

دیگر وبلاگ های ما را نیز مطالعه بفرمایید


تولید قفسه فلزی در تهران , تولید قفسه دارویی در تهران , تولید قفسه صنعتی در تهران , تولید قفسه راک سنگین در تهران , تولید قفسه پانل  راک دارویی در تهران , تولید قفسه راک در تهران , قفسه بندی انبار در تهران , قفسه فروشی در تهران , قفسه ارزان در تهران , قفسه فلزی در تهران , قفسه صنعتی در تهران , تولیدی قفسه فلزی انبار ، قفسه فلزی انباری ، تولید قفسه فلزی دارویی ، قفسه بندی تهران ، تولیدی قفسه در تهران ، تولیدی قفسه فروشگاهی در تهران ، تولیدی قفسه انباری در تهران ، تولیدی قفسه ، قفسه سازی تهران , بهترین برند قفسه ، قیمت قفسه فروشگاهی ، نمایندگی قفسه های فروشگاهی در تهران , فروش قفسه فلزی مشبک در تهران ، قیمت قفسه فروشگاهی , تولید قفسه مغازه ، کارخانه تولید قفسه فلزی در تهران ، ادرس کارخانه قفسه فلزی ، کارخانه قفسه سازی ، تولید قفسه هایپر مارکت ، تولید تجهیزات فروشگاهی در تهران ، تولید تجهیزات صنعتی در تهران , قفسه بندی فروشگاهی , قفسه راک قیمت ,قفسه بندی انبار,قفسه فلزی,قفسه صنعتی,قفسه کارکرده,قفسه ساز,نصاب قفسه,قفسه فروشگاهی,قفسه ساز تهران,قفسه راک,نیم طبقه, تولید کننده قفسه راک, قیمت قفسه راک, پالت راک,راک تهران,قفسه دارویی,قفسه لوازم یدکی
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.