روانشناسی جذب مشتری در فروشگاه

روانشناسی جذب مشتری در فروشگاه
18آوریل

چیدمان فروشگاه چه تاثیری در رضایت مشتری دارد؟

روانشناسی جذب مشتری در فروشگاه, در بازار جهانی امروز، دوره پویا و جدید با رقابت سختی همراه است.

در هر بخش رقابت افزایش می یابد. برای مقابله با رقابت لازم است که هر کس برای موقعیت و تمایز خود استراتژی لازم را اتخاذ کند.

در تجارت تا بازار تجارت، حفظ درآمد آسان است. اما در بخش خرده فروشی بسیار دشوار است زیرا خرده فروشان دارای تعداد مشتری هستند و جلب رضایت همه آن ها امکان پذیر نیست، بلکه فقط رضایت مشتری می تواند مشتری را حفظ کند و سودآوری تحقق یابد.

افراد با داشتن نیاز و خواسته های مختلف ممکن است با یک راه حل راضی نباشند.

رفتار خرید با زمان تغییر می کند. مردم وقت زیادی برای صرف خرید ندارند و شما باید نهایت تلاش خود را برای جلب رضایت مشتری در کم ترین زمان انجام دهید به همین دلیل خرده‌فروشان باید در انتخاب مجموعه، مکان، چیدمان فروشگاه دقت کنند.

چیدمان فروشگاه عامل مهمی است که پاسخگوی مصرف کننده در خرده فروشی ها است.

روانشناسی جذب مشتری در فروشگاه

چیدمان فروشگاه روش خاص خود را برای تأثیرگذاری در خرید مشتری دارد. این امر با افزایش رقابت و پیچیدگی بیشتر مشخص می شود، مشتریان انتظارات بزرگی مربوط به تجربیات مصرف خود دارند.

رقابت در بازار امروز افزایش یافته است که بازار را تحت تاثیر قرار داده است.

رقابت افزایش یافته و منجر به یک بخش پیشرفته و خواستار مصرف کننده می شود که دارای تحصیلات خوب و با توقعات بالایی برای هر خرید خود باشد.

آن ها در انتظار تجربه خرید خرده فروشی با خدمات غیر خرده فروشی هستند.

در حال حاضر مصرف کنندگان می خواهند همه چیز به عنوان مثال سفارش، جمع آوری محصول، مشارکت کارکنان، دسترسی آسان به فروشگاه، همه این عوامل در تصمیم گیری خریداران تأثیر می گذارد.

یکی از عوامل تاثیر گذار در فروش محصولات چیدمان کالاها در فروشگاه ها می باشد که باهم این مورد را بررسی می کنیم.

روانشناسی جذب مشتری در فروشندگان ایرانی

به گزارش میگنا تکنیک‌هایی که نیاز به مطالعات آکادمیک و چندین ساله نداشته و با کمی تحقیق قابل دریافت از متخصصین امر و اجرا می‌باشد حال این سؤال مطرح است که این شیوه‌ها چه مواردی را شامل می‌شوند.

در پاسخ این پرسش سعی شده در ادامه به چندین مورد آن به اختصار اشاره‌ای شود.

روانشناختی و روان شناسی در طراحی فروشگاه و هایپرمارکت

در ایران فروشگاه های خرده فروشی به خوبی میدانند که طراحی سازه هایی که بر روی کف فضای فروشگاه نصب می شوند و ساز و کار خرید مشتریان ، همگی از اصول علمی و روانشناختی پیروی می کنند .

گروه هایی که برای نظرسنجی و بررسی دیدگاه مشتریان نسبت به محصولات انتخاب می شوند ، اطلاعات بدست آمده از فروش و روان شناسی عمومی به کمک مدیران فروشگاه ها آمده اند تا عادات و رفتارهای خرید مشتریان را بشناسند و از این طریق الگو هایی را برای طراحی و ساخت و نصب تجهیزات ، سازه ها و قفسه های فروشگاهی جهت تأثیرگذاری بر رفتار مشتریان فرمول بندی و تدوین کنند .

معمولا بخش قابل توجهی از هایپرمارکت ها و سوپرمارکت ها از الگوها و اصول بنیادین خاصی برای ترغیب مشتریان به ورود به فروشگاه و گردش در میان قفسه ها و صرف پول پیشتر استفاده می کنند.

تجهیزات فروشگاهی
تجهیزات اداری
تجهیزات کافه و رستوران
تجهیزات امنیتی
لوازم خانگی
لوازم پزشکی

طراحی فروشگاه

بسیاری از مدیران نیز از ایستگاه هایی مانند اغذیه فروشی ، خودپرداز ، کافی شاپ ، تنقلات فروشی ، داروخانه های غرفه ای یا استندهای فروش لوازم آرایشی ، بهداشتی و تزئیناتی برای ترغیب مشتریان به ایستادن در نقاط خاصی از فضای فروشگاه استفاده می کنند .

خدمات و تسهیلاتی که در این غرفه ها و ایستگاه ها به مشتریان ارائه می شود مشتریان را تشویق می کند تا علاوه بر خرید ما یحتاج خود ، برای بهره مندی از این خدمات جانبی نیز بارها به فروشگاه مراجعه کنند .

قفسه هایی که در ردیف های مرکزی فروشگاه قرار داده می شوند قلب فروشگاه تلقی می شوند که در آنها اغلب کالاهای عمومی و پرمصرف قرار داده می شوند و از این رو توجه مشتری را بیشتر به خود جلب کرده و او را بیشتر با فرآیند خرید درگیر می کند .

بسیاری از مدیران ، این فضای مرکزی را با کالاهایی گران قیمت تری که در سایر نقاط فروشگاه امکان فروش رفتن شان کمتر است انباشته می کنند .

آشنایی به اصول روانشناختی مرتبط با مشتریان و فرآیند فروش میتواند به مدیران خرده فروشی کمک کند تا با چیدمان استراتژیک و مؤثر قفسه ها و کالاها ، آنها را بیشتر در معرض دید مشتریان قرار دهند و از این طریق ، میزان فروش و سود آوری خود را افزایش دهند .

فروشگاه فیزیکی

به نوعی از فروشگاه ها اطلاق می شود که خریدار خود بدون واسطه به فروشگاه مراجعه می کند وخرید خود را انجام می دهد.

در فروشگاه های فیزیکی فروشندگان تعامل بیشتری با خریداران خود دارند به نوعی رفتار فروشنده ممکنه باعث خرید مشتری یا عدم تمایل به خرید شود.

این فروشگاه می تواند با دادن تخفیفات ویژه روی کالا های خود می تواند به جذب بیشتر مشتری کمک زیادی کند.

مزایا فروشگاه فیزکی

تعامل بیشتر فروشنده و خریدار
دسترسی به آنی به کالا
امکان چانه زنی
فروش محصولاتی که در فروش آنلاین امکان فروش آن وجود ندارد مانند خودرو
ارسال خرید به مشترکین با موتور
راه اندازی فروشگاه فیزیکی

برای اینکه یک فروشگاه فیزیکی را راه اندازی کنیم نیاز به مکانی برای ایجاد فروشگاه داریم می توانید این امکان را بخرید یا اجاره کنید الویت دوم با انتخاب کالا های خود و خرید در مرحله بعد خرید قفسه بندی فروشگاهی که شامل (فروشگاهی، سوپرمارکتی وهایپری) می باشد.

اولین چیزی که نظر ما را مربوط به یک فروشگاه جذب می کند نوع چیدمان محصولات آن می باشد پس در اولین قدم برای چیدمانی اصولی انتخاب یک قفسه بندی مناسب می باشد.

برای انتخاب قفسه باید در وحوله ی اول به وزن کالا های خود وتعداد آن ها توجه کافی را داشته باشید.

دربین قفسه های فروشگاهی، قفسه هایپری از مقاومت بالای بدنه به دلیل صفحات ضخیم می باشد.

شلف های هایپری مناسب فروشگاه های بزرگ با حجم کالای زیاد می باشد.

بعد از خرید قفسه از فروشگا ه  های معتبری مانند قفسه بندی راکسازان مرحله بعدی برای بازگشایی طراحی چیدمانی جذاب برای فروشگاه می باشد.

حرف آخر:

امیدواریم که از این وبلاگ استفاده لازم رو برده باشید.

دیگر وبلاگ های ما را نیز مطالعه بفرمایید


تولید قفسه فلزی در تهران , تولید قفسه دارویی در تهران , تولید قفسه صنعتی در تهران , تولید قفسه راک سنگین در تهران , تولید قفسه پانل  راک دارویی در تهران , تولید قفسه راک در تهران , قفسه بندی انبار در تهران , قفسه فروشی در تهران , قفسه ارزان در تهران , قفسه فلزی در تهران , قفسه صنعتی در تهران , تولیدی قفسه فلزی انبار ، قفسه فلزی انباری ، تولید قفسه فلزی دارویی ، قفسه بندی تهران ، تولیدی قفسه در تهران ، تولیدی قفسه فروشگاهی در تهران ، تولیدی قفسه انباری در تهران ، تولیدی قفسه ، قفسه سازی تهران , بهترین برند قفسه ، قیمت قفسه فروشگاهی ، نمایندگی قفسه های فروشگاهی در تهران , فروش قفسه فلزی مشبک در تهران ، قیمت قفسه فروشگاهی , تولید قفسه مغازه ، کارخانه تولید قفسه فلزی در تهران ، ادرس کارخانه قفسه فلزی ، کارخانه قفسه سازی ، تولید قفسه هایپر مارکت ، تولید تجهیزات فروشگاهی در تهران ، تولید تجهیزات صنعتی در تهران , قفسه بندی فروشگاهی , قفسه راک قیمت ,قفسه بندی انبار,قفسه فلزی,قفسه صنعتی,قفسه کارکرده,قفسه ساز,نصاب قفسه,قفسه فروشگاهی,قفسه ساز تهران,قفسه راک,نیم طبقه, تولید کننده قفسه راک, قیمت قفسه راک, پالت راک,راک تهران,قفسه دارویی,قفسه لوازم یدکی
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.