جلوگیری از حوادث در انبار

جلوگیری از حوادث در انبار
16آوریل

تعریف انبار

جلوگیری از حوادث در انبار, انبار محلی برای نگهداری کالاها و مواد است. در صنعت برای نگهداری مواد اولیه، کالاهای نیم ساخته، محصولات یک واحد تولیدی ، قطعات یدکی دستگاه ها و ماشین آلات و اجناس اسقاطی ، و در تجارت به منظور نگهداری اقلام و کالاهای خریداری شده برای و فروش از انبار استفاده می شود.

تقسیم بندی انبارها 

از نظر نوع کالایی که در آن نگهداری می شود.

چگونگی و ماهیت عملکرد

ساختمانی

انجام عملیات انبار توسط انسان یا ماشین

جلوگیری از حوادث در انبار

جلوگیری از حوادث در انبار 

حوادث متداول در انبار که کارکنان اغلب هنگام کار از آنها چشم پوشی می کنند. رضایت، عدم آگاهی یا عدم رعایت مقررات می تواند منجر به بروز حوادث در انبارها شود.

اینها همچنین شامل حوادث مربوط به ماشین آلات و لیفتراک ها می شود.

فرآیندهای روان و اقدامات احتیاطی مداوم می تواند خطر تصادفات را کاهش دهد. به همین دلیل است که ما پنج عامل رایج تصادفات و نحوه جلوگیری از آنها را گردآوری کرده ایم:

برخورد بین افراد و ماشین ها

در حالت ایده آل، مسیرهای حمل و نقل و مناطق عابر پیاده باید از یکدیگر جدا باشند. در برخی موارد، این مناطق به درستی جدا نشده اند یا افراد در محدوده تعیین شده خود نمی مانند. هر دو طرف باید با دقت عمل کنند تا از برخورد بین افراد و ماشین ها جلوگیری شود.

افراد پیاده همیشه باید اطمینان حاصل کنند که از هر وسیله نقلیه در حال حرکت فاصله دارند. در غیر این صورت، خطر گرفتار شدن در

نقطه کور راننده یا پشت خودروی معکوس وجود دارد.

راننده وسیله نقلیه همیشه می تواند با رانندگی با احتیاط در انبار با سرعت کم اقدامات احتیاطی را انجام دهد. این امر احتمال توقف به موقع لیفتراک را در صورت عبور عابرین پیاده یا وسایل نقلیه دیگر افزایش می دهد.

ناآشنایی یا عدم آگاهی کارکنان

یکی از وظایف یک کارمند انبار اطمینان از ایمنی شخصی به منظور کاهش یا اجتناب کامل از خطرات، کارمند وظیفه دارد با وسایل نقلیه به طور ایمن کار کند،

تجهیزات کار معیوب را به موقع شناسایی و گزارش کند و دستورالعمل های تعیین شده برای آنها را رعایت کند.
با این حال، استرس، کمبود زمان و بی دقتی به این معنی است که اغلب اینطور نیست.

بنابراین آموزش منظم براساس آخرین مقرارت ایمنی برای جلوگیری از حوادث ضروری است.

این به کارمندان با تجربه، جلسات آموزشی به تجدید دانش آنها و جلوگیری از رفتار های بی دقت کمک می کند.

تصادفات زمین خوردن، سر خوردن و سقوط

روزانه بیشترین حوادث در محل کار به دلیل سر خوردن، زمین خوردن و افتادن در حین راه رفتن یا دویدن اتفاق می افتند.

مقصران بسته بندی شامل مواد باقی مانده روی زمین، لغزنده بودن پوشش های کف یا نور ضعیف هستند.

اقدامات پیشگیری از تصادف ممکن است شامل موارد زیر باشد:

– سطوح غیر لغزنده و صاف

– سقف، حفاظت از باد و نگهداری جاده در زمستان (بسته به شرایط آب و هوایی) برای مسیرهای حمل و نقل در فضای باز

– نور کافی

– لباس کار مانند کفش ضد لغزش

سقوط بار

نگهداری صحیح کالا نقش اساسی در ایمنی انبار دارد. حتی ارتعاشات کوچک نیز می تواند باعث سقوط کالاهای بد ذخیره شده شود. آسیب به قفسه ها، به عنوان مثال در اثر برخورد با نوار نقاله، می تواند بر پایداری و ایمنی قفسه تاثیر بگذارد.

اقدامات زیر را می توان برای بهبود ایمنی قفسه بندی انجام داد

محافظت در برابر ضربه بر روی پایه های قفسه صنعتی، چه روی زمین یا متصل به خود پایه، به جلوگیری از آسیب ناشی از برخورد کمک می کند.
مکانیسم های ایمنی فشاری، قاب های انتهایی بالاتر و توری های دیوار عقب مانع از افتادن، واژگونی یا فشار دادن کالا به لبه می شوند.
تکیه گاه های سبک وزن، ظرفیت باربری قفسه ها را افزایش می دهد و تکیه گاه های زاویه ای قوی تضمین می کند که پالت ها می توانند با خیال راحت در قفسه بدون لغزش ذخیره شوند.

حرف آخر:

امیدواریم که از این وبلاگ استفاده لازم رو برده باشید.

دیگر وبلاگ های ما را نیز مطالعه بفرمایید


تولید قفسه فلزی در تهران , تولید قفسه دارویی در تهران , تولید قفسه صنعتی در تهران , تولید قفسه راک سنگین در تهران , تولید قفسه پانل  راک دارویی در تهران , تولید قفسه راک در تهران , قفسه بندی انبار در تهران , قفسه فروشی در تهران , قفسه ارزان در تهران , قفسه فلزی در تهران , قفسه صنعتی در تهران , تولیدی قفسه فلزی انبار ، قفسه فلزی انباری ، تولید قفسه فلزی دارویی ، قفسه بندی تهران ، تولیدی قفسه در تهران ، تولیدی قفسه فروشگاهی در تهران ، تولیدی قفسه انباری در تهران ، تولیدی قفسه ، قفسه سازی تهران , بهترین برند قفسه ، قیمت قفسه فروشگاهی ، نمایندگی قفسه های فروشگاهی در تهران , فروش قفسه فلزی مشبک در تهران ، قیمت قفسه فروشگاهی , تولید قفسه مغازه ، کارخانه تولید قفسه فلزی در تهران ، ادرس کارخانه قفسه فلزی ، کارخانه قفسه سازی ، تولید قفسه هایپر مارکت ، تولید تجهیزات فروشگاهی در تهران ، تولید تجهیزات صنعتی در تهران , قفسه بندی فروشگاهی , قفسه راک قیمت ,قفسه بندی انبار,قفسه فلزی,قفسه صنعتی,قفسه کارکرده,قفسه ساز,نصاب قفسه,قفسه فروشگاهی,قفسه ساز تهران,قفسه راک,نیم طبقه, تولید کننده قفسه راک, قیمت قفسه راک, پالت راک,راک تهران,قفسه دارویی,قفسه لوازم یدکی
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.