جایگزینی انبار داری مدرن به جای قدیمی

جایگزینی انبار داری مدرن به جای قدیمی
20می

انبار چیست؟

جایگزینی انبار داری مدرن به جای قدیمی, انبار به مکانی می گویند که دارای قفسه های منظم می باشد. برای نگهداری کالاها و ابزارها در شرکت ها و کارخانه های صنعتی به ساخت انبار می پردازند و برای تجهیز آن از قفسه های صنعتی بهره می برند.

انبارها از لحاظ کاربرد به دو دسته سرپوشیده و سر باز تقسیم بندی می شوند. صاحبان صنایع می توانند از زیر زمین به عنوان انبار کارخانه بهره ببرند و یا در خارج از شرکت آن را بسازند.

ولی در کارخانه های تولیدی، معمولا انبار را در محل شرکت می سازند تا دسترسی به آن راحت باشد.

هر کارخانه صنعتی برای نگهداری اجناس و کالا های خود نیاز به انبار دارد. امروز قصد داریم در این مقاله به بررسی این موضوع و لزوم جایگزینی انبارداری مدرن به جای قدیمی بپردازیم.

انبارها از لحاظ کاربرد به بخش های زیر تقسیم می شوند:
نوع کالا ها
نوع ساختمان انبار
نحوه کاربرد
یکپارچگی متمرکز یا غیر متمرکز
انبار از لحاظ ساختمانی
انبارها از لحاظ ساختمانی به شاخه های زیر دسته بندی می شوند.

جایگزینی انبار داری مدرن به جای قدیمی

انبار سر پوشیده یا ها نگارد

به انباری می گویند که دارای سقف است ولی چهار طرف آن باز است دلیل این کار این است که اجناسی که زیر نور مستقیم آفتاب خاصیت خود را از دست می دهند  در این انبار ها نگهداری می شوند.

انبار روباز

در این مدل انبار سقف و یا سرپوشی وجود ندارد این مدل بیشتر در محوطه باز ساخته می شود. اجناسی در آن نگهداری می کنند که در مقابل عوامل طبیعی دارای مقاومت هستند.

انبارداری چیست؟

تعریف علمی انبار داری؛ به فضا و محیطی می گویند که کالاها و ابزار با استفاده از سیستم قفسه انباری طبقه بندی شده اند و به طور اصولی نگهداری می شوند.

بخشی از سرمایه هر شرکت در انبار آن می باشد و کسانی که به انبارداری مشغول هستند، باید این امر را به نحو احسنت انجام دهند.

همچنین همواره علم خود را در زمینه انبارداری به دانش روز به روز رسانی کنند. انبارداری یعنی گرفتن کالا و نگهداری از آن با رعایت اصول و نکات انبار داری و این کلمه، واژه ای جامع است که شامل همه اصول و راه های مختلف انبار داری نیز می باشد. اغلب در انبارداری اصطلاحاتی نیز وجود دارد که می خواهیم به بررسی آنها بپردازیم.

موجودی

یکی از پر کاربرد ترین اصطلاحات در انبار داری، موجودی است. زیرا همه سرمایه هایی که در انبار داریم ممکن است مواد اولیه برای تهیه کالا و یا فروش باشد.

کارت موجودی انبار

برای اینکه مدیریت انبار به نحو احسنت انجام شود، قبل از اتمام موجودی کالا انباردار موجودی را در بالای کاردکس آن ثبت می کند. مسئولان شرکت قبل از اتمام هر جنس، کالاهای مورد نظر را در انبارموجود می کنند.

فرآیند های انبارداری

  • پذیرش کالا
  • جاگذاری کالا
  • انتخاب کالا برای خرج
  • بسته بندی کالا
پذیرش کالا

اولین مرحله در فرایند انبار داری پذیرش کالا می باشد. صاحبان صنایع برای ورود کالا به انبار خود یک سری مقرارت و قوانین تعیین می کنند. مانند درخواست تحویل کالا به انبار.

با رسیدن کالا به پشت انبار، مسئولین نگهبانی اقدام به بررسی می کنند سپس کالاها به قسمت پذیرش می روند و در این قسمت ظاهر اجناس و تعداد آن ها را چک می کنند. در صورت تناقض در لیست، انباردار صورت جلسه ای مبنی بر این رویداد تنظیم می کند.

جایگذاری کالا

بعد از ورود کالا در انبار اولین وظیفه انباردار این است که آن را با توجه به استاندار های ذخیره سازی در جای مخصوص خود جاسازی نماید.

سپس جایگذاری اطلاعات و محل دقیق کالا را در اسناد ثبت کند. در این مکان ها اجناس موجود در شلف ها را به وسیله تجهیزات بارگذاری جا به جا می کنند.

انتخاب کالا برای خروج

با درخواست صاحب کالا بابت خروج کالا از انبار، فرد انباردار تمامی مراحل مربوط به خروج کالا از انبار را بررسی می کند و تمامی کالاهای مورد نظر از انبار جمع می شوند.

باربری حمل آن ها را تا مقصد به عهده دارد. جالب است بدانید کالاهای در وثیقه بانک نمیتوانند از انبار خارج شوند.

بسته بندی کالا

آخرین مرحله برای خروج کالا بعد از مرحله صدور مجوز، بسته بندی کالاها و بارگیری آن ها می باشد. انباردارها باید فهرستی به عنوان بارنامه یا فاکتور برای قسمت اداری انبارداری تهیه و ثبت کنند.

حرف آخر:

امیدواریم که از این وبلاگ استفاده لازم رو برده باشید.

دیگر وبلاگ های ما را نیز مطالعه بفرمایید.


تولید قفسه فلزی در تهران , تولید قفسه دارویی در تهران , تولید قفسه صنعتی در تهران , تولید قفسه راک سنگین در تهران , تولید قفسه پانل  راک دارویی در تهران , تولید قفسه راک در تهران , قفسه بندی انبار در تهران , قفسه فروشی در تهران , قفسه ارزان در تهران , قفسه فلزی در تهران , قفسه صنعتی در تهران , تولیدی قفسه فلزی انبار ، قفسه فلزی انباری ، تولید قفسه فلزی دارویی ، قفسه بندی تهران ، تولیدی قفسه در تهران ، تولیدی قفسه فروشگاهی در تهران ، تولیدی قفسه انباری در تهران ، تولیدی قفسه ، قفسه سازی تهران , بهترین برند قفسه ، قیمت قفسه فروشگاهی ، نمایندگی قفسه های فروشگاهی در تهران , فروش قفسه فلزی مشبک در تهران ، قیمت قفسه فروشگاهی , تولید قفسه مغازه ، کارخانه تولید قفسه فلزی در تهران ، ادرس کارخانه قفسه فلزی ، کارخانه قفسه سازی ، تولید قفسه هایپر مارکت ، تولید تجهیزات فروشگاهی در تهران ، تولید تجهیزات صنعتی در تهران , قفسه بندی فروشگاهی , قفسه راک قیمت ,قفسه بندی انبار,قفسه فلزی,قفسه صنعتی,قفسه کارکرده,قفسه ساز,نصاب قفسه,قفسه فروشگاهی,قفسه ساز تهران,قفسه راک,نیم طبقه, تولید کننده قفسه راک, قیمت قفسه راک, پالت راک,راک تهران,قفسه دارویی,قفسه لوازم یدکی
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.