تفاوت قفسه های انبار

تفاوت قفسه های انبار
14می

تفاوت قفسه های انبار در چیست؟

تفاوت قفسه های انبار, از دیرباز تا به امروز صنعت قفسه بندی انبار نقش مهمی در سازماندهی ، نحوه چیدمان،نظم دهی و نگهداری از اقلام مختلف در انبار صنایع مختلف را دارد.

در واقع به تمام سازه هایی که از چوب پلاستیک و فلز ساخته می شوند قفسه می گویند اما قفسه های انبار که موضوع این مقاله ما است از فلز با طراحی های خاص و متنوع ساخته شده اند.

قفسه بندی ها از ملزومات انبار ها به شمار می روند.با پیشرفت علم و گذشت زمان تولید این قفسه ها مدرن تر و مکانیزه تر شده است.

تفاوت قفسه های انبار

انواع مختلف قفسه بندی انبار

تفاوت قفسه های انبار

قفسه بندی انبار بر اساس صنعتی یا نیمه صنعتی، خانگی یا فروشگاهی بودن محیط فرق می‌کند و به مدل‌های مختلفی تقسیم می‌شود. هر کدام از قفسه‌ها، کاربرد و ویژگی منحصر بفرد خود را دارند.

مهم‌ترین ویژگی قفسه‌هایی که برای محیط‌های صنعتی و نیمه صنعتی طراحی می‌شوند «بدنه فلزی و مقاومشان» است. از متداول‌ترین مدل‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 قفسه پالت راک

یکی از محبوب‌ترین مدل‌های قفسه بندی صنعتی «قفسه بندی پالت راک»می باشد. این قفسه در برابر وزن کالاهای مختلف بسیار مقاوم است و از لحاظ تعداد طبقات هیچ محدودیتی ندارد.

شما می‌توانید برای نگهداری از قطعات یدکی، بشکه، لوازم خانگی بزرگ، لاستیک، مواد اولیه کارخانجات یا مواد غذایی در سردخانه‌ها از این مدل استفاده کنید. قفسه بندی پالت راک از ستون، قاب، پالت‌های متعدد و مهاربندی‌های مختلف ساخته شده است.

 قفسه راک سبک

به این قفسه اصطلاحاً «لانگ اسپن» می‌گویند. قفسه راک سبک، بار کم‌تری را می‌تواند تحمل کند؛ به همین علت هم در انبارهایی که مواد سبک دارند نصب می‌شوند.

 قفسه راک سنگین

از نام این قفسه بندی صنعتی متوجه می‌شویم که می‌توان از آن برای نگهداری مواد اولیه سنگین و نیمه سنگین استفاده کرد.

این قفسه‌ها اصطلاحاً «قفسه راک کفپوشدار سنگین» نام دارند.

آنها از استحکام بالایی برخوردارند و شما می توانید برای نظم دهی به محصولات خود (از جمله ابزار آلات یا عرقیات)  از این  قفسه های سنگین استفاده کنید.

 قفسه بندی درایوین

در این سیستم قفسه بندی، راهروهای اضافی حذف شدند و آخرین بار گذاشته شده، حکم اولین بار قابل برداشت را دارد.

قفسه بندی درایوین به قفسه بندی پالت راک بسیارشباهت دارد. معمولاً در سردخانه‌ها و انبارهای مواد یا محصولات از این مدل استفاده می‌شود.

 قفسه بندی مشبک

قفسه بندی مشبک یا پیچ و مهره‌ای پر کاربردترین مدل قفسه بندی است که برای نگهداری از محصولات کم حجم و سبک استفاده می‌شود.

معمولاً مجموعه‌های اداری ، بایگانی، سالن‌ها، مغازه‌ها، فروشگاه‌ها، انبارهایی که داخل منازل هستند یا انبارهایی که قطعات یدکی ، ابزار آلات یا اقلام سبک دارند این ساز را انتخاب می‌کنند.

نصب و مونتاژ این قفسه خیلی سریع و آسان است. این سازه از پانل‌ها یا کفه‌ها، نبشی‌های سوراخ دار و پیچ و مهره‌ها ساخته شده است. شما می‌توانید بر اساس نیازتان آن‌ها را در رنگ‌های سفید، آبی یا طوسی سفارش دهید.

قفسه بندی مشبک از لحاظ اندازه متنوع است و امکان تغییر ارتفاع، تغییر تعداد طبقات، امکان نصب بالابر ،راهرو ،نرده و پله را دارد.

 قفسه بندی کانتی لور

قفسه بندی کانتی لور یا بازویی یکی از خاص‌ترین مدل‌ها است. در این قفسه بندی شما می‌توانید ستون جلویی را حذف کنید و با بازوهای بلند باقی‌مانده از کالاها و اقلام رول شکل، الوار و ورق‌های چوب یا نئوپان، تایر یا لاستیک خودرو، لوله‌های پلاستیکی یا فلزی، فرش یا موکت را نگهداری کنید. این قفسه‌ها به‌صورت یک طرفه یا دو طرفه نصب می‌شوند.

 قفسه بندی انبار خانگی

قفسه‌های خانگی به‌صورت مشبک یا دیواری قابل نصب هستند. از این قفسه‌ها برای تفکیک و چیدمان بهتر کالاهای داخل خانه استفاده می‌شود.

قفسه بندی بایگانی

برای انبار کردن اقلام سبک و نیمه سنگین با روش دستی از قفسه بندی بایگانی یا کتابخانه‌ای استفاده می‌شود. نصب این قفسه خیلی راحت است. معمولاً این مدل را در سالن‌های مطالعه یا فروشگاه‌های سطح شهر می توان دید.

 قفسه بندی انبار عرقیات

برای ساخت قفسه در این انبارها معمولاً سیستم قفسه راک کفپوشدار سنگین انتخاب می‌شود. با توجه به شرایط خاصی که در این انبارها وجود دارد، باید نوع قفسه بندی به درستی انتخاب شود تا مراحل گرفتن عرقیات و گلاب و انتقال آن‌ها از درون تانکر به راحتی انجام شود.

حرف آخر:

امیدواریم که از این وبلاگ استفاده لازم رو برده باشید.

دیگر وبلاگ های ما را نیز مطالعه بفرمایید.


تولید قفسه فلزی در تهران , تولید قفسه دارویی در تهران , تولید قفسه صنعتی در تهران , تولید قفسه راک سنگین در تهران , تولید قفسه پانل  راک دارویی در تهران , تولید قفسه راک در تهران , قفسه بندی انبار در تهران , قفسه فروشی در تهران , قفسه ارزان در تهران , قفسه فلزی در تهران , قفسه صنعتی در تهران , تولیدی قفسه فلزی انبار ، قفسه فلزی انباری ، تولید قفسه فلزی دارویی ، قفسه بندی تهران ، تولیدی قفسه در تهران ، تولیدی قفسه فروشگاهی در تهران ، تولیدی قفسه انباری در تهران ، تولیدی قفسه ، قفسه سازی تهران , بهترین برند قفسه ، قیمت قفسه فروشگاهی ، نمایندگی قفسه های فروشگاهی در تهران , فروش قفسه فلزی مشبک در تهران ، قیمت قفسه فروشگاهی , تولید قفسه مغازه ، کارخانه تولید قفسه فلزی در تهران ، ادرس کارخانه قفسه فلزی ، کارخانه قفسه سازی ، تولید قفسه هایپر مارکت ، تولید تجهیزات فروشگاهی در تهران ، تولید تجهیزات صنعتی در تهران , قفسه بندی فروشگاهی , قفسه راک قیمت ,قفسه بندی انبار,قفسه فلزی,قفسه صنعتی,قفسه کارکرده,قفسه ساز,نصاب قفسه,قفسه فروشگاهی,قفسه ساز تهران,قفسه راک,نیم طبقه, تولید کننده قفسه راک, قیمت قفسه راک, پالت راک,راک تهران,قفسه دارویی,قفسه لوازم یدکی
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.