بهترین کف پوش برای انبار چیست

بهترین کف پوش برای انبار چیست
21می

بهترین کف پوش انبار صنعتی

بهترین کف پوش برای انبار چیست,  به دلیل اصطحلاک زیاد کف انبار باید مقاوم ترین و مستحکم ترین کف پوش را برای کف انبار نصب کرد.

حتی کفی های بتنی با وجود استحکام بالایی که دارند در این مکان ها دچار فرسایش و خوردگی می شوند. طبیعتاً بروز اینگونه مشکلات در انبارهای صنعتی علاوه بر از بین بردن نمای داخلی سازه می تواند عملکرد پرسنل و حتی ماشین آلات که در حال رفت و آمد بر روی سطوح آسیب دیده هستند را نیز تحت تاثیر قرار دهد.

پوشش های اپوکسی به عنوان ایده آل ترین کفپوش انبار صنعتی به شمار می آیند.
کفپوش اپوکسی در حال حاضر به عنوان بهترین پوشش کف در صنایع مختلف استفاده می شود. مزیت های بسیار زیادی را می‌توان برای این نوع کفپوش در نظر گرفت. دقیقاً همین امتیازات منجر به آن شده است تا اکثر مدیران صنعتی به فکر خرید این کفپوش بیافتند. از لحاظ نوع ساختار جزو مشتقات رنگی میباشند. این ترکیبات به جهت آنکه به صورت دو جزئی فرآوری می شوند می توانند سخت ترین فیلم رنگ را در سطح کف ایجاد کنند. اگرچه به عنوان محصولات رنگی تلقی می شوند اما ضخامت آنها زمانی که در سطح کف اجرا می شوند بسیار بیشتر از پوشش هایی است که در سایر سطوح اعمال می شود.

بهترین کف پوش برای انبار چیست

بهترین کف پوش برای انبار چیست

علاوه بر این پوشش دهی لایه ای و اجرای سه لایه پرایمر، لایه میانی و همچنین لایه نهایی علاوه بر افزایش ضخامت کفپوش می تواند سطح بسیار سخت و غیرقابل نفوذی را بسازد. جزء اول این رنگ ها رزین اپوکسی و جزء دوم هاردنر ها هستند. برای آماده سازی این کفپوش انبار صنعتی لازم است که دو جزء را با یکدیگر مخلوط کنیم. بعد از فرآیند آماده سازی می توانیم با استفاده از انواع کاردک ماله ها و به دنبال آن غلتک ها به اجرای این کفپوش اپوکسی بتن بپردازید.

تفاوت کفپوش پلی اورتان و اپوکسی

بهترین کف پوش برای انبار چیست

همانطور که میدانید به غیر از کفپوش انبار صنعتی اپوکسی پوشش های دیگری بنام کفپوش پلی اورتان نیز وجود دارند که در برخی محیط های صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرند. اما یکسری تفاوتهای اصلی و مهم میان این نوع از کفپوش ها وجود دارد که باعث می شود خریداران بر اساس نوع محلی که می‌خواهند از این ترکیبات استفاده کنند به انتخاب آنها بپردازند.

این تفاوت ها به این صورت است که از لحاظ شدت سختی معمولاً کفپوش انبار صنعتی اپوکسی در یک درجه بسیار بالایی قرار دارد. در واقع این شدت سختی بالا جزو ماهیت کفپوش های اپوکسی می باشد که از مقاوم ترین و سخت ترین پوشش ها برای سطح کف باشند.  بهترین کف پوش برای انبار چیست

اما تنها برتری که میتوان برای کفپوش پلی اورتان در نظر گرفت این است که این کفپوش ها از لحاظ زمان خشکی زودتر از کفپوش های اپوکسی به مرحله پخته شدن می رسند.

لذا در پروژه هایی که محدودیت زمانی وجود دارد این نمونه از کفپوش ها گزینه مناسبی می باشند .

کفپوش های پلی اورتان غالباً در زمان اجرا حساسیت بیشتری دارند به همین دلیل اگر قواعد مربوط به پوشش دهی کف در ارتباط با این رنگ ها رعایت نشود ممکن است کف شما دچار حباب و تراکم نامتعارف شود.

به همین دلیل در برخورد با کفپوش های پلی اورتان باید حداکثر ظرافت را داشته باشید.

مزیت بسیار مهمی که کفپوش انبار صنعتی اپوکسی دارد این است که اگر در دوره های زمانی بعد و پس از چند سال استفاده در یک ناحیه از سطح کف دچار خوردگی یا آسیب جزئی شوند به راحتی قابلیت تعمیر خواهند داشت. در واقع شما با کمترین هزینه ممکن می توانید آسیب های به وجود آمده بر روی کفپوش انبار صنعتی اپوکسی را ترمیم کنید. این مزیت ارزشمند از لحاظ هزینه برای کاربران و محیط های صنعتی بسیار ایده آل است. خصوصاً برای مدیران مجموعه های صنعتی که همواره به دنبال صرفه جویی در هزینه هستند استفاده از کفپوش های اپوکسی گزینه ایده آلی محسوب می شود.

مدت زمان ماندگاری کفپوش اپوکسی

بهترین کف پوش برای انبار چیست

یکی از سوالات بسیار مهمی که در مورد کفپوش انبار صنعتی اپوکسی مطرح می‌شود این است که طول عمر آن ها چقدر است؟ آیا می توان برای یک بازه زمانی چندین ساله از این کفپوش ها استفاده کرد یا خیر؟ در ارتباط با این سوال باید بگوییم که بستگی به میزان ترافیک و همچنین رفت و آمد ماشین آلات سنگین بر روی کفپوش ها دارد.

اما اگر در زمان اجرای کفپوش انبار صنعتی اپوکسی کلیه اقدامات مرتبط با اجرای پرایمر، لایه میانی و پوشش رویه رعایت شود و یک ترافیک بسیار بالایی را پس از خشکی کامل این رنگ ها داشته باشیم این قابلیت وجود دارد که کفپوش های اپوکسی تا ۵ سال دوام بیاورند. اما اگر ترافیک مورد نظر بسیار پایین است مدت زمان ماندگاری آنها می تواند دو برابر و یا بیشتر نیز می شود.

قیمت کفپوش انبار صنعتی اپوکسی

کفپوش های اپوکسی و به طور کلی پوشش های کف پلی اورتان با توجه به آنکه در شرکت های داخلی تولید و فرآوری می شوند و به جهت حفظ قیمت رقابتی در بازار معمولا دارای هزینه خرید مقرون به صرفه می باشند. تفاوت قیمتی نهایی مرتبط با مساحت پوشش دهی میباشد. طبیعتا هر چقدر مساحت مورد نظر افزایش یابد به همان نسبت لازم است که شما هزینه بیشتری برای خرید گالن های رنگ صرف کنید.

حرف آخر:

امیدواریم که از این وبلاگ استفاده لازم رو برده باشید.

دیگر وبلاگ های ما را نیز مطالعه بفرمایید.


تولید قفسه فلزی در تهران , تولید قفسه دارویی در تهران , تولید قفسه صنعتی در تهران , تولید قفسه راک سنگین در تهران , تولید قفسه پانل  راک دارویی در تهران , تولید قفسه راک در تهران , قفسه بندی انبار در تهران , قفسه فروشی در تهران , قفسه ارزان در تهران , قفسه فلزی در تهران , قفسه صنعتی در تهران , تولیدی قفسه فلزی انبار ، قفسه فلزی انباری ، تولید قفسه فلزی دارویی ، قفسه بندی تهران ، تولیدی قفسه در تهران ، تولیدی قفسه فروشگاهی در تهران ، تولیدی قفسه انباری در تهران ، تولیدی قفسه ، قفسه سازی تهران , بهترین برند قفسه ، قیمت قفسه فروشگاهی ، نمایندگی قفسه های فروشگاهی در تهران , فروش قفسه فلزی مشبک در تهران ، قیمت قفسه فروشگاهی , تولید قفسه مغازه ، کارخانه تولید قفسه فلزی در تهران ، ادرس کارخانه قفسه فلزی ، کارخانه قفسه سازی ، تولید قفسه هایپر مارکت ، تولید تجهیزات فروشگاهی در تهران ، تولید تجهیزات صنعتی در تهران , قفسه بندی فروشگاهی , قفسه راک قیمت ,قفسه بندی انبار,قفسه فلزی,قفسه صنعتی,قفسه کارکرده,قفسه ساز,نصاب قفسه,قفسه فروشگاهی,قفسه ساز تهران,قفسه راک,نیم طبقه, تولید کننده قفسه راک, قیمت قفسه راک, پالت راک,راک تهران,قفسه دارویی,قفسه لوازم یدکی
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.