انواع قفسه بندی

انواع قفسه بندی
09نوامبر

انواع قفسه بندی انبار فلزی و ویژگی های آنها

انواع قفسه بندی انبار مورد استفاده در محیط های صنعتی و نیمه صنعتی و همچنین انبارهای خانگی و فروشگاه ها را می توان بر اساس فاکتورهای مختلفی دسته بندی نمود. با توجه به تنوع بسیار بالا در قفسه بندی انبار و کاربردهای متفاوت هر یک و نقش بسیار مهم تناسب ویژگی های قفسه ها با نوع کالا و سوله انبار، در ادامه نگاهی جامع به انواع قفسه فلزی منزل و صنعتی و نیمه صنعتی خواهیم داشت.

انواع قفسه بندی انبار صنعتی و نیمه صنعتی

علیرغم کاربرد بسیار زیاد قفسه ها در فروشگاه ها و منازل، بیشترین و اصلی ترین قفسه های تولید شده و موجود در بازار برای محیط های صنعتی و نیمه صنعتی طراحی میشوند. این قفسه ها چند ویژگی بسیار مهم دارند که آنها را از سایر قفسه ها متمایز می کند که از مهم ترین آنها می توان به بدنه های فلزی و بسیار مقاوم آنها و همچنین ثابت شدن قفسه ها روی زمین اشاره نمود.

به عبارت دیگر، انواع قفسه بندی انبار صنعتی همگی فلزی بوده و با اتصالات مخصوص و به منظور جلوگیری از ریزش آنها در صورت برخورد با لیفتراک یا سنگین شدن وزن طبقات روی زمین ثابت میشوند.

با توجه به نوع طراحی قفسه ها و همچنین جنس و متریال فلز به کار رفته برای بدنه و سایر اجزای آنها، هر یک از قفسه ها دارای مقاومت های متفاوتی در برابر وزن کالاهای قرار گرفته در هر طبقه دارند.

انواع قفسه بندی

بر همین اساس می توان انواع قفسه فلزی در انبار را به دو گروه قفسه بندی سنگین و قفسه بندی سبک تقسیم بندی نمود که هر یک دارای زیر مجموعه های متعددی هستند که عبارتند از:

انواع قفسه بندی انبار سنگین

این قفسه بندی ها همان طور که از نامشان مشخص است از مقاومت بسیار بالایی در برابر وزن کالاها برخوردار بوده و در انبارهای صنعتی کاربرد بسیاری دارند. مهم ترین قفسه های سنگین شامل موارد زیر می باشند:

قفسه بندی پالت راک

رایج ترین و کاربردی ترین نوع قفسه بندی انبار می باشد که مهم ترین ویژگی های آن، مقاومت بسیار بالا در برابر وزن کالاها و عدم محدودیت در تعداد طبقات آن در داخل سوله های انبار است.

قفسه بندی پالت از قاب، ستون، پالت های متعدد با توجه به نوع کالاها (پالت بشکه، قرقره ای، پروفیلی، پالت تخت)، مهاربندهای ضربدری و افقی، قفل بازوها و رابط تشکیل شده که همگی فلزی می باشند.

این قفسه ها از نظر اندازه و عمق دهانه با هم متفاوت بوده و ابعاد آنها با توجه به نوع کالاها تعیین میشود.
از جمله کاربردهای این قفسه ها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

چیدمان و نگهداری از قطعات یدکی در کارخانجات و کارگاه های تولیدی
چیدمان بشکه، لاستیک، لوازم خانگی بزرگ
نگهداری از مواد غذایی در سردخانه ها
نگهداری از مواد اولیه کارخانجات
نگهداری و انبار محصولات و تولیدات صنایع داروسازی

قفسه بندی خودراهرو

از دیگر انواع قفسه بندی در انبار که مقاومت بسیار خوبی در برابر وزن سنگین کالاها داشته و از فضای داخلی انبار بیشترین استفاده را میبرد، قفسه بندی خود راهرو یا درایوین می باشد.

این قفسه ها از نظر شکل ظاهری شباهت زیادی با پالت راک دارند و تنها تفاوت در حذف راهروهای اضافه می باشد.

به عبارت دیگر، در این سیستم قفسه بندی انبار راهروها حذف شده و پالت های آن که دارای دهانه های 135 و 150 سانتیمتر می باشند در کنار هم قرار میگیرند.

با توجه به حذف راهروهای بین ردیف های مختلف در این نوع قفسه بندی انبار، چیدمان کالاها باید توسط لیفتراک صورت گیرد و از انتها به ابتدا کالاها در هر ردیف چیده میشوند.

لازم به ذکر است که نحوه برداشت کالا از قفسه های خود راهرو fifo می باشد، یعنی کالاهایی که ابتدا زودتر چیده شده اند، دیرتر از بقیه خارج خواهند شد.

لذا لازم است به تاریخ انقضای کالاها در زمان استفاده از این قفسه بندی توجه شود.

قفسه بندی های خود راهرو را می توان در انبارهای مختلفی استفاده نمود که برخی از آنها عبارتند از:

چیدمان کالاهای سنگین تولید شده در کارخانجات صنعتی و نیمه صنعتی
چیدمان و نگهداری از مواد اولیه کارخانجات و کارگاه ها

حرف آخر:

امیدواریم که از این وبلاگ استفاده لازم رو برده باشید.

دیگر وبلاگ های ما را نیز مطالعه بفرمایید


تولید قفسه فلزی در تهران , تولید قفسه دارویی در تهران , تولید قفسه صنعتی در تهران , تولید قفسه راک سنگین در تهران , تولید قفسه پانل  راک دارویی در تهران , تولید قفسه راک در تهران , قفسه بندی انبار در تهران , قفسه فروشی در تهران , قفسه ارزان در تهران , قفسه فلزی در تهران , قفسه صنعتی در تهران , تولیدی قفسه فلزی انبار ، قفسه فلزی انباری ، تولید قفسه فلزی دارویی ، قفسه بندی تهران ، تولیدی قفسه در تهران ، تولیدی قفسه فروشگاهی در تهران ، تولیدی قفسه انباری در تهران ، تولیدی قفسه ، قفسه سازی تهران , بهترین برند قفسه ، قیمت قفسه فروشگاهی ، نمایندگی قفسه های فروشگاهی در تهران , فروش قفسه فلزی مشبک در تهران ، قیمت قفسه فروشگاهی , تولید قفسه مغازه ، کارخانه تولید قفسه فلزی در تهران ، ادرس کارخانه قفسه فلزی ، کارخانه قفسه سازی ، تولید قفسه هایپر مارکت ، تولید تجهیزات فروشگاهی در تهران ، تولید تجهیزات صنعتی در تهران , قفسه بندی فروشگاهی , قفسه راک قیمت ,
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.