اصول مرچندایزینگ چیست

اصول مرچندایزینگ چیست
07ژوئن

 اصول مرچندایزینگ

اصول مرچندایزینگ چیست, به مکانی که کالاها درآن به فروش می رسد فروشگاه گفته می شود. امروزه فروشگاه ها به دو مدل تقسیم می شوند:

 فروشگاه های فیزیکی

به مغازه هایی که در اطراف محل زندگی ما هستند و ما از آنها کالای مورد نیاز خود را خریداری می کنیم می گویند مانند فروشگاه های هایپری

فروشگاه های اینترنتی

فروشگاهی که مشتری آنلاین و از طریق سایت از آنها خرید می کند را می گویند مانند سایت راکسازان

اصول مرچندایزینگ چیست

مزایا و معایب فروشگاه فیزیکی

از مزایای فروشگاه حضوری امکان خرید کالای مورد نظر خود در هر ساعت از روز و گرفتن آنی کالا مورد نیاز است. از دیگر مزایای فروشگاه فیزیکی مورد اطمینان بودن می باشد. زیرا امروزه با اینکه فروشگاه اینترنتی زیاد شده بعضی از سایت ها معتبر نمی باشند.

خیلی از افراد هستند که بیشتر خرید خود را از فروشگاه یا مغازه اطراف منزل خود خریداری می کنند. همانطور که می دانید خرید فیزیکی هزینه پست ندارد و این موضوع می تواند یکی از مهم ترین دلایل خرید از فروشگاه فیزیکی باشد.
می توان گفت که تخفیف گرفتن در خرید فیزیکی از مزایا های این نوع خرید می باشد.

از معایب فروشگاه فیزیکی تعداد محصول در آن محدود است زیرا متراژ فروشگاه جوری است که نمی توان بیشتر از ظرفیت آن کالا برای خرید بگذارند.

از دیگر معایب این فروشگاه تعداد مشتری آن ها محدود به یک محله می باشد. در خرید حضوری اگر خرید های مشتری زیاد باشد تحمل وزن زیاد بار تا مقصد هم یکی از ایرادات این نوع خرید می باشد.

مزایا و معایب فروشگاه اینترنتی

عدم محدودیت مکانی: وب سایت فروشگاه ها درلحظه امکان بازدید وسفارش دارند
فروش 24 ساعته: در فروشگاه های اینترنتی امکان خرید شبانه روزی وجود دارد
پرداخت آسان: پرداخت اینترنتی سریع
قیمت مقطوع: قیمت اجناس فروشگاه اینترنتی مقطوع و امکان چونه زدن برای مشتری وجود ندارد
تعدادکالاهای نامحدود:در یک وب سایت فروشگاهی می شود تعداد نامحدودی کالا وجود داشته باشد
مشتری نامحدود: در فروشگاه اینترنتی تعدادمشتری ها بیشتر هستند به طوری که از سراسر یک کشور می توانند از یک سایت خرید کنند.

 معایب فروشگاه اینترنتی

عدم بررسی کالا در زمان خرید: یکی از معایب این فروشگاه این است که مشتری در زمان خرید امکان مشاهده و بررسی کالا را ندارد.
نیاز به ارسال کالا: از معایب این فروشگاه این است بعد سفارش مشتری باید کالا را برای ارسال آماده کنند و از طریق پست ارسال را انجام دهند.

فروشگاه اینترنتی بهتر است یا فروشگاه حضوری؟

پیش تر مزایا و معایب فروشگاه اینترنتی و فیزیکی را بررسی کردیم به طور کلی امروزه فروشگاه اینترنتی مخاطب بیشتری را به خود جذب کرده از مهم ترین عوامل مربوط به ارزشمندی، زمان است.

به دلیل مشغله زیاد افراد در عصر حاضر خرید اینترنتی بر خرید فیزیکی یا حضوری ارجحیت دارد.

قبل از خرید از هر سایتی اول به این نکته توجه کنید که در هر سایت فروشگاهی اول به نشان تجارت الکترونیک ورزات صنایع و معادن توجه فرمایید و خرید امنی داشته باشید.

اصول راه اندازی فروشگاه اینترنتی

در راه اندازی فروشگاه اینترنتی کار ما راحت تر می باشد زیرا در فروشگاه حضوری اول به جست و جو مکان مناسب جهت خرید یا اجاره مکان فروشگاه می پردازیم ولی در راه اندازی فروشگاه اینترنتی نیازی به مکان فیزیکی نداریم.

فقط با راه اندازی یک وب سایت و گرفتن مجوز از وزارت صنایع و معادن فروشگاه اینترنتی و قرار دادن یک درگاه خرید، فروشگاه اینترنتی ما راه اندازی میشود.

بعد این موارد خریداری اجناس و قرار دادن عکس و اطلاعات جنس و تعداد موجودی آن در سایت می باشد . آخرین اقدام برای یک سایت نوپا تبلیغات در شبکه های اجتماعی است.

اصول راه اندازی فروشگاه فیزیکی

از جمله اصولی که برای راه اندازی یک فروشگاه فیزیکی باید به آن توجه کرد، مکان یابی اصولی برای فروشگاه است.

در درجه اول باید مکانی را برای فروشگاه خود انتخاب کنید که مشتری دسترسی راحتی به فروشگاه شما داشته باشد و فروشگاه شما در نزدیکی محل سکونت افراد باشد.

مسلما کسی که فروشگاه خود را در مکانی دور از دسترس راه اندازی کرده قطعا بعد مدت کوتاهی متوجه کم بودن یا نبود مشتری می شود.

برای راه اندازی فروشگاه باید به ظاهر و شکل فروشگاه توجه دقیق زیرا اولین چیزی که به چشم مشتری میخورد ظاهر فروشگاه ما است.

از دیگر عوامل جذب مشتری تجهیزکردن فروشگاه با دکوراسیون شیک است هر روز مدل های جدیدتری از قفسه های فروشگاهی به بازار می آید. باید در انتخاب قفسه مناسب فروشگاه خود دقت لازم را به کار ببریم.

حرف آخر:

امیدواریم که از این وبلاگ استفاده لازم رو برده باشید.

دیگر وبلاگ های ما را نیز مطالعه بفرمایید.


تولید قفسه فلزی در تهران , تولید قفسه دارویی در تهران , تولید قفسه صنعتی در تهران , تولید قفسه راک سنگین در تهران , تولید قفسه پانل  راک دارویی در تهران , تولید قفسه راک در تهران , قفسه بندی انبار در تهران , قفسه فروشی در تهران , قفسه ارزان در تهران , ادرس کارخانه قفسه فلزی ،  ,قفسه بندی انبار,قفسه فلزی,قفسه صنعتی,قفسه کارکرده,قفسه ساز,نصاب قفسه,قفسه فروشگاهی,قفسه ساز تهران,قفسه راک,نیم طبقه, تولید کننده قفسه راک, قیمت قفسه راک, پالت راک,راک تهران,قفسه دارویی,قفسه لوازم یدکی, قفسه بندی انبار ,قفسه کارکرده , قفسه دست دوم, قفسه صنعتی ,نیم طبقه انبار, پالت باکس ,پالت, پانل راک ,پالت راک, نصب قفسه ,نصاب قفسه, خریدار قفسه , قفسه دست دوم ,تولید قفسه انبار , قفسه , قیمت قفسه ,اجرای قفسه بندی انبار ,قفسه بندی انبار کارخانه , قفسه فلزی ,قفسه صنعتی همه شهرستانها , قفسه در استان گیلان, قفسه انزلی ,قفسه صنعتی کرمان,
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.