اشتباهات رایج در قفسه بندی انبار

اشتباهات رایج در قفسه بندی انبار
13آوریل

چگونه از اشتباهات قفسه بندی انبار جلوگیری کنیم؟

اشتباهات رایج در قفسه بندی انبار , قفسه بندی پالت راک یکی از انواع سیستم های قفسه بندی موثر و کارآمد برای انبارهای بزرگ شرکت های تولیدی
خدماتی و خرده فروشی مختلف است که باید در تمامی جوانب اصول و نکات ایمنی مربوط به آن رعایت شود.

در واقع اگر نسبت به مراحل مختلف نصب، تعمیر و نگهداری این نوع از سیستم های قفسه بندی با توجه به ساختار متفاوت آن بی توجهی شود، احتمال وقوع خسارات های مالی و حتی جانی دور از انتظار نیست و از همین بابت ایمنی محیط انبار و امنیت کارکنان آن باید شرط و اولویت اصلی شرکت ها جهت تهیه، نصب و راه اندازی قفسه بندی پالت راک باشد.

همواره در انتخاب این محصول باید از باکیفیت ترین و بهترین نوع آن استفاده کرد و آموزش های لازم نیز در خصوص مراحل مختلف بارگیری و جابجایی جهت جانمایی محصولات و کالاها بر روی هر یک از قفسه های پالت به کارکنان داده شود.

اگر بخواهیم به صورت مختصر به چند اشتباه رایج در قفسه بندی پالت راک اشاره کنیم، می توان موارد زیر را برای شما خوانندگان عزیز برشمرد.

اشتباهات رایج در قفسه بندی انبار

نصب درست قفسه بندی پالت راک

یکی از مهمترین اشتباه رایج در قفسه بندی پالت راک، عدم دقت به اصول و بی توجهی نسبت به رعایت نکات ایمنی به هنگام نصب قفسه ها می باشد.

در واقع قفسه بندی پالت راک از نظر ساختار، بدنه و اجزا با دیگر سیستم های قفسه بندی تفاوت چشمگیری داشته و باید دقت شود که به هنگام نصب، قفسه ها از استحکام و مقاومت کافی در برابر ضربات احتمالی و یا تحمل بار اضافی برخوردار باشند.

بنابراین بهتر است که قبل از وقوع هر حادثه جبران ناپذیری، کار نصب و راه اندازی این گونه از قفسه ها را به افراد متخصص و حرفه ای سپرده تا ضمن توجه به اصول و رعایت نکات ایمنی ترتیب این کار را دهند.

لغزش و سقوط اجسام از قفسه در انبار‌ها

صنعت سیستم قفسه انبار شاهد افزایش تعداد لغزش و سقوط اجسام بوده است، زیرا بسیاری از اتفاقات خطرناک ممکن است رخ دهد.

مایعات به راحتی می ریزند و اجسامی که داخل باکس ها در انبار قرار میگیرد احتمال سقوط دارند.این عوامل خطر را برای کارمندانی نا آگاه خطر را افزایش می‌دهد.

برای جلوگیری از این خطرات، از رویه‌های دقیق پیاده‌سازی کنید و کارمندان باید در هنگام مواجهه با نشت یا مشکل مشابه آموزش‌های لازم را دیده باشند.

پرسنل باید لباس مناسب داشته باشند و کفش مناسب پوشیده باشند تا با هر شرایط اضطراری که با خطر آسیب دیدگی روبرو می شوند، مقابله کنند.

نوار کف همچنین می تواند به شناسایی خطرات بالقوه کمک کند، در حالی که نور خوب به بهبود دید در موقعیت های کم نور مانند مواردی که در شیفت های شب در کارگاه های ساختمانی یافت می شود کمک می کند.

برای اطمینان از ایمنی خود و محافظت در برابر شکایت های قضایی، دستورالعمل های ساده ای مانند پوشیدن لباس های محافظ را دنبال کنید.

صرفه‌جویی در هزینه قفسه انبار می‌تواند خسارت‌های سنگین به بار آورد

انتخاب اصولی و استاندارد قفسه بندی برای انبار نوعی سرمایه‌گذاری برای شرکت شما به حساب می‌آید.

مهم‌ترین شرط برای قفسه‌بندی انبار، استفاده از قفسه‌های محکم، بادوام و باکیفیت است.

طبیعی است قفسه‌هایی با کیفیت پائین‌تر، ارزان‌تر هستند، اما آیا انتخاب آنها برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها کار درستی است؟

عقلانیت و تجربه نشان داده کمتر هزینه کردن برای صرفه‌جویی در یک مسئله مهم، ضررهای بعدی را به دنبال داشته است.

از نمونه ضررهای بعدی که خرید قفسه‌های نامرغوب به دنبال دارد، هزینه تعمیر سیستم قفسه بندی انبار شما است.

مهم‌ترین نکته‌ای که در قفسه بندی انبار باید به آنها توجه کنید، استجکام، مقاومت، دوام و کارایی قفسه‌ها برای کالاهای مورد نظر شما است.

در واقع انتخاب بهترین و محکم‌ترین قفسه انبار شرکت و تجارت شما را برای سال‌های طولانی گارانتی و تامین می‌کند.

هیچگاه بارها را میان راهروهای قفسه بندی قرار ندهید.

برخی مواقع کارکنان انبار هنگام جابجایی کالاها، سهوا بارها را میان راهروهای قفسه ها می­گذارند که این امر در زمره خطرناکترین اشتباهات رایج در انبارها علی­ الخصوص انبارهای دارای کالای فروشگاهی می­باشد.

برای مثال تصور کنید انبار دچار آتش سوزی شده، حضور بارهای مزاحم در راهروها مانع از حرکت سریع و به موقع وسایل نقلیه اطفاء حریق می­گردد و موجب سرایت آتش به دیگر قسمت­های انبار و کارخانه می­شود.

فاصله کم بین قفسه ها

در چیدمان برخی از قفسه های انبار باید به فاصله آنها از یکدیگر توجه داشته باشید.

چون راهروهای بیش از اندازه باریک امکان تردد آسان لیفتراک را ندارند. در نتیجه احتمال برخورد لیفتراک با بدنه قفسه ها افزایش پیدا می کند.

با برخورد لیفتراک به قفسه ها به مرور ترک هایی روی قفسه و اجزای آن بوجود خواهد آمد و به ریزش سازه و سقوط بار و کالاهای درون آنها منتهی میشود که خسارت های بسیار زیادی ر ا به همراه دارد.

اختصاص ندادن فضای بادخور در قفسه های پالت راک
بر اساس اصول انبارداری، پس از چیدمان بسته های کالا و محصولات بر روی پالت ها لازم است در بالای قفسه کمی فضا به عنوان فضای بادخور در نظر گرفته شود.

اختصاص دادن این فضا باعث میشود لیفتراک در زمان جا به جایی محصولات با قفسه برخورد نکرده و به ساختار آن آسیب وارد نکند.

یکی از رایج ترین اشتباهات در سیستم قفسه بندی پالت راک عدم اختصاص فضای کافی بادخور می باشد که باید به آن توجه داشت.

نصب قفسه پالت راک دسته دوم

در بسیاری از مواقع به منظور صرفه جویی در هزینه ها، بسیاری از کسب و کارها خرید تجهیزات دسته دوم انبارداری را انتخاب می کنند.

با توجه به اینکه قفسه بندی پالت راک باید در برابر ضربه و وزن محصولات کاملا مقاوم باشد، لذا استفاده از تجهیزات دسته دوم که اغلب معیوب می باشند، گزینه مناسبی نخواهد بود.

حتی پیشنهاد میشود که از قطعات جزئی پالت راک های دست دوم نیز در سیستم های جدید استفاده نکنید، چون مقاومت سیستم را به طور کامل تحت تاثیر قرار می دهد.

حرف آخر:

امیدواریم که از این وبلاگ استفاده لازم رو برده باشید.

دیگر وبلاگ های ما را نیز مطالعه بفرمایید


تولید قفسه فلزی در تهران , تولید قفسه دارویی در تهران , تولید قفسه صنعتی در تهران , تولید قفسه راک سنگین در تهران , تولید قفسه پانل  راک دارویی در تهران , تولید قفسه راک در تهران , قفسه بندی انبار در تهران , قفسه فروشی در تهران , قفسه ارزان در تهران , قفسه فلزی در تهران , قفسه صنعتی در تهران , تولیدی قفسه فلزی انبار ، قفسه فلزی انباری ، تولید قفسه فلزی دارویی ، قفسه بندی تهران ، تولیدی قفسه در تهران ، تولیدی قفسه فروشگاهی در تهران ، تولیدی قفسه انباری در تهران ، تولیدی قفسه ، قفسه سازی تهران , بهترین برند قفسه ، قیمت قفسه فروشگاهی ، نمایندگی قفسه های فروشگاهی در تهران , فروش قفسه فلزی مشبک در تهران ، قیمت قفسه فروشگاهی , تولید قفسه مغازه ، کارخانه تولید قفسه فلزی در تهران ، ادرس کارخانه قفسه فلزی ، کارخانه قفسه سازی ، تولید قفسه هایپر مارکت ، تولید تجهیزات فروشگاهی در تهران ، تولید تجهیزات صنعتی در تهران , قفسه بندی فروشگاهی , قفسه راک قیمت ,قفسه بندی انبار,قفسه فلزی,قفسه صنعتی,قفسه کارکرده,قفسه ساز,نصاب قفسه,قفسه فروشگاهی,قفسه ساز تهران,قفسه راک,نیم طبقه, تولید کننده قفسه راک, قیمت قفسه راک, پالت راک,راک تهران,قفسه دارویی,قفسه لوازم یدکی
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.