قفسه بندی نیم طبقه چیست

قفسه بندی نیم طبقه چیست
27فوریه

قفسه بندی نیم طبقه پیش ساخته چیست؟

قفسه بندی نیم طبقه چیست, در بسیاری از انبارهای صنعتی به دلیل تعداد زیاد کالا با چالش کمبود فضا در سوله ها مواجه هستیم.

یکی از بهترین راهکارها طبقه بندی انبار و استفاده از طبقات مختلف برای چیدمان بار و انجام سایر کارها است.

نیم طبقه پیش ساخته همان طور که از نامش مشخص است، به سازه هایی گفته میشود که از قبل در کارگاه های تولید قفسه ساخته شده و ساختار آنها شامل چند طبقه است.

در واقع با این قفسه می توان بدون مصالح ساختمانی در سوله طبقات را ایجاد کرد. فضای اختصاص یافته به طبقات این قفسه ها امکان چیدمان قفسه و بار و همچنین تردد افراد برای انجام کارهای اداری و مدیریتی را دارا هستند.

 

ویژگی قفسه نیم طبقه پیش ساخته

قفسه بندی نیم طبقه چیست

ارتفاع هر یک از طبقات این قفسه ها را می توان در 250 الی 300 سانتی متر در نظر گرفت
دهانه این قفسه ها 400، 500 و 600 سانتی متر طراحی میشود.
در هر متر مربع حداکثر 500 کیلوگرم بار را تحمل می کنند.
در هیچ یک از بخش های این قفسه ها از اتصالات پیچ و مهره ای استفاده نمیشود.
مهاربندهای افقی و ضربدری به کار رفته در سازه تاثیر چشمگیری بر استحکام آن دارد.
بر اساس شرایط محیط تعداد طبقات قفسه بالکن بندی پایه راک را تا 3 طبقه می توان افزایش داد.

قفسه بندی نیم طبقه چیستانواع قفسه بندی پیش ساخته

یکی از موارد بسیار مهمی که قبل از انتخاب و خرید این قفسه ها باید مد نظر قرار داد، نوع و ساختار کلی و نحوه نصب و اتصال آنها می باشد.

قفسه های نیم طبقه پیش ساخته پیچ و مهره ای را می توان به دو گروه کلی زیر دسته بندی کرد:

قفسه بندی بالکن بندی پایه راک

از مقاوم ترین انواع قفسه های نیم طبقه پیش ساخته می توان به مدل های پایه راک اشاره کرد.

بالکن بندی پایه راک نوع خاصی از قفسه های نیم طبقه است که در آن از اجزای قفسه های راک استفاده میشود. پایه های این قفسه ها از نوع پایه های قفسه های راک می باشد و ستون و مهاربندها به شدت در افزایش استحکام قفسه موثر هستند.

در ساختار قفسه بالکن بندی پایه راک از اجزای متعددی از قبیل قاب راک، بازوهای فلزی، مهاربند، پلکان بین طبقات و کفپوش های فلزی استفاده میشود.

قفسه بندی بالکن بندی مزنین

یکی دیگر از انواع قفسه های فلزی که برای انبارها می توان استفاده کرد، قفسه بندی بالکن بندی یا نیم طبقه پیش ساخته مزنین است.

این قفسه بر خلاف مدل های پایه راک با اتصالات پیچ و مهره ای به زمین متصل میشوند. علاوه براین، در ساختار این قفسه ها از اجزای راک مانند ستون و قاب و مهار بندها استفاده نشده و برای نگهداری کالا با وزن های سبک و متوسط گزینه ایده آلی محسوب میشوند.

اگر قصد خرید قفسه فلزی انبار را برای محیط هایی دارید که بخش اداری با انبار باید تلفیق شود، قفسه بندی مزنین یا نیم طبقه گزینه ایده آلی است.

با این قفسه ها می توانید تا سه طبقه را بدون مصالح ساختمانی اجرا کنید. تمام اجزای این قفسه ها در کارگاه های تولیدی تهیه و به صورت پیش ساخته در کمترین زمان در محل نصب و اجرا میشوند.

برای تردد آسان نیز امکان نصب پله وجود دارد و در هر یک از طبقات از کفپوش های مقاوم فلزی استفاده میشود.

مشخصات قفسه بالکن بندی مزنین

در هر یک از طبقات برای هر متر مربع حداکثر 500 کیلوگرم وزن قابل تحمل است.
ارتفاع طبقات بر اساس شرایط محیط از 250 الی 300 سانتی متر قابل اجرا است.
پایه های این قفسه ها با اتصالات پیچ و مهره ای روی زمین ثابت میشوند.
در هر یک از طبقات این قفسه ها می تان سایر انواع قفسه از قبیل مشبک را قرار داد.
ستون، مهاربند، کفپوش، حفاظ و بالابر و پلکان از جمله اجزای قفسه نیم طبقه پیش ساخته مزنین می باشد.
متریال به کار رفته در این قفسه ها در برابر نم، ر طوبت و تماس با مواد خورنده مقاوم است.

کاربرد قفسه بندی نیم طبقه پیش ساخته 

با توجه به اینکه بر روی هر یک از طبقات این قفسه ها امکان چیدمان قفسه و طبقه بندی آنها وجود دارد، کاربردهای متعددی را می توان برای آنها در نظر گرفت. از مهم ترین موارد کاربرد قفسه بالکن بندی می توان به گزینه های زیر اشاره کرد:

  • چیدمان و نگهداری انواع کالا با وزن سبک و متوسط
  • ایجاد فضای اداری و مدیریتی در انبار
  • نصب و اجرا در انبارهای صنعتی و نیمه صنعتی
  • در سوله های با ارتفاع زیاد و متراژ کف محدود
  • در انبار سردخانه ها
 قفسه نیم طبقه پیش ساخته یا مزنین چیست؟

سیستم نیم طبقه فلزی یا Mezzanine Floor سازه کاملاً پیچ و مهره ای است با قابلیت محاسبه و طراحی برای بارگذاری بین 300 تا 750 کیلوگرم بر مترمربع، نیم طبقه فلزی راه حل مناسب برای افزایش سطح مفید انبار طراحی می گردد و تماماً پیچ و مهره ای با مقاومت بالا و متناسب با ابعاد سالن تا سه طبقه قابل اجرا می باشد.

در هنگام نصب نیم طبقه فلزی نیازی به هیچ گونه عملیات ساختمانی نمی باشد و راه حل مناسب و مقرون بصرفه جهت افزایش فضای قابل استفاده در انواع انبارها، کارخانه ها، واحدهای تولیدی و… بیشترین موارد استفاده از این سیستم برای کارگاه های است که مایلند بخش کارگاهی و دفتری از هم جدا و از ارتفاع سالن نهایت بهره را ببرند قابل طراحی می باشد.

حرف آخر:

امیدواریم که از این وبلاگ استفاده لازم رو برده باشید.

دیگر وبلاگ های ما را نیز مطالعه بفرمایید


تولید قفسه فلزی در تهران , تولید قفسه دارویی در تهران , تولید قفسه صنعتی در تهران , تولید قفسه راک سنگین در تهران , تولید قفسه پانل  راک دارویی در تهران , تولید قفسه راک در تهران , قفسه بندی انبار در تهران , قفسه فروشی در تهران , قفسه ارزان در تهران , قفسه فلزی در تهران , قفسه صنعتی در تهران , تولیدی قفسه فلزی انبار ، قفسه فلزی انباری ، تولید قفسه فلزی دارویی ، قفسه بندی تهران ، تولیدی قفسه در تهران ، تولیدی قفسه فروشگاهی در تهران ، تولیدی قفسه انباری در تهران ، تولیدی قفسه ، قفسه سازی تهران , بهترین برند قفسه ، قیمت قفسه فروشگاهی ، نمایندگی قفسه های فروشگاهی در تهران , فروش قفسه فلزی مشبک در تهران ، قیمت قفسه فروشگاهی , تولید قفسه مغازه ، کارخانه تولید قفسه فلزی در تهران ، ادرس کارخانه قفسه فلزی ، کارخانه قفسه سازی ، تولید قفسه هایپر مارکت ، تولید تجهیزات فروشگاهی در تهران ، تولید تجهیزات صنعتی در تهران , قفسه بندی فروشگاهی , قفسه راک قیمت ,قفسه بندی انبار,قفسه فلزی,قفسه صنعتی,قفسه کارکرده,قفسه ساز,نصاب قفسه,قفسه فروشگاهی,قفسه ساز تهران,قفسه راک,نیم طبقه, تولید کننده قفسه راک, قیمت قفسه راک, پالت راک,راک تهران,قفسه دارویی,قفسه لوازم یدکی
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.