قفسه بندی مناسب انبار

قفسه بندی مناسب انبار
09نوامبر

قفسه بندی مناسب انبار چگونه انتخاب می ‌شود؟

با محدودیت های فضایی که بسیاری از صاحبان صنعت به طور مداوم با آن مواجه هستند، تقاضا برای ذخیره سازی بهتر همواره رو به افزایش است. امروزه سیستم های ذخیره سازی مختلفی برای محیط های مختلف مانند انبارها و کارخانجات وجود دارد.

یک سیستم ذخیره سازی ایده آل باید به نیازهای مختلف مانند دسترسی به اقلام، فضای کم، فراهم آوردن فضای ذخیره سازی بیشتر و استفاده آسان آن کمک کند.

خوشبختانه، سیستم های ذخیره سازی وجود دارد که می تواند تمام این الزامات را برآورده کند. این سیستم ها به عنوان سیستم های قفسه بندی شناخته می شوند و بسیار مفید هستند.در ادامه به برخی از مزایای سیستم های قفسه بندی می پردازیم.

مزایای قفسه بندی انبار

سیستم های قفسه بندی، با صرفه جویی در فضای انبار در حالی که با ارائه ذخیره سازی بیشتر، به دلیل قفسه بندی ها در بالای یکدیگر فضای بسیار کمی مصرف می شود و اقلام بیشتری می توانند انبار شوند.
یکی دیگر از مزایای استفاده از سیستم های قفسه بندی این است که آن ها به سازماندهی فضاهای کاری کمک می کنند. این امر باعث می شود که افراد برای پیدا کردن و بازیابی کارها آسان تر عمل کنند و کارهای روزانه را بهبود ببخشند.
سیستم های قفسه بندی می تواند تعداد حوادثی را که در محل کار رخ می دهد را کاهش دهد، زیرا آنها به سازماندهی و نگهداری اقلام به شیوه کارآمد کمک می کند.
این سیستم های قفسه بندی در اندازه های مختلف در دسترس هستند که باعث می شود آن ها برای انواع شرکت ها مناسب باشند. به همین دلیل، سیستم های قفسه بندی نیز می توانند در دفاتر، بیمارستان ها، مغازه ها و بسیاری از مکان های دیگر که نیاز به فضای ذخیره سازی بیشتری دارند استفاده شود.
نحوه ساخت قفسه های مختلف اجازه می دهد تا کسب و کارها از فضای عمودی برای ذخیره سازی به جای فضای کف استفاده کنند.

سیستم های قفسه بندی انبار ذخیره سازی هر شرکت را قادر می سازد که محصولات را به صورت عمودی انبار کند، آن ها را سازماندهی کند و هر زمان که لازم باشد، آن ها را خارج کند.

قابلیت انباشت قفسه سازی در انبارها نه تنها موجب صرفه جویی در فضا، بلکه باعث کاهش هزینه های انبارداری نیز می گردد.
نوع بارگذاری اقلام در قفسه ها باید مورد توجه قرارگیرد که محصولات ذخیره شده از هر دو طرف قابل دسترسی باشند و این برای شرکت ها بسیار مهم است زیرا باعث افزایش بهره وری و اتلاف وقت کارکنان می شود.

همچنین دسترسی آسان برای لیفتراک بسیار مهم است تا بتواند به آسانی در اطراف قفسه های انبارحرکت کند.

قفسه بندی مناسب انبار

چگونه سیستم قفسه بندی مناسب انتخاب می ‌شود؟

ذخیره سازی اقلام در قفسه های فولادی را با یک جعبه مقایسه کنید، می توانید متوجه شوید که پیدا کردن و بازیابی یک آیتم بسیار دشوار است زیرا دید کم است و کالا ممکن است در یک دسته از چیزهای دیگر که در همان جعبه است انبار شده باشد.

با این حال، ذخیره اقلام در قفسه های فولادی باعث می شود دیدی به مراتب بهتر داشته باشید که تضمین می کند می توانید موقعیت و همچنین بازیابی مورد که شما می خواهید در حالت مناسب و کارآمد بازیابی کنید.

همچنین، در مقایسه با مشاهده یک کالاکه بر روی کف قرار گرفته است، تا کالایی که به صورت مرتب در قفسه بارگذاری شده است به مراتب راحت تر است و نیاز به زمان کمتری خواهد داشت.
البته برای قفسه بندی مناسب یک انبار باید به عوامل مهمی از جمله محل و موقعیت و نقشه ساختمان انبار (مثلا محل قرارگیری درب های ورودی و خروجی) تجهیزات به کار رفته درانبار نوع وسائل نقلیه انبار، خصوصیات کالا،.مثلا وزن و سنگینی آن.،

خصوصیات کیفی کالا شامل زمان انقراض آن، شیمیایی بودن،.قابل انفجار بودن و غیره و هم چنین میزان تقاضا و مراجعه به کالا، مثلا کالاهایی که سریع تر تخلیه می شوند.در دسترس تر قرار بگیرند و کالاهای مشابه کنار یکدیگر قرار گرفته شوند توجه کرد.

حرف آخر:

امیدواریم که از این وبلاگ استفاده لازم رو برده باشید.

دیگر وبلاگ های ما را نیز مطالعه بفرمایید


تولید قفسه فلزی در تهران , تولید قفسه دارویی در تهران , تولید قفسه صنعتی در تهران , تولید قفسه راک سنگین در تهران , تولید قفسه پانل  راک دارویی در تهران , تولید قفسه راک در تهران , قفسه بندی انبار در تهران , قفسه فروشی در تهران , قفسه ارزان در تهران , قفسه فلزی در تهران , قفسه صنعتی در تهران , تولیدی قفسه فلزی انبار ، قفسه فلزی انباری ، تولید قفسه فلزی دارویی ، قفسه بندی تهران ، تولیدی قفسه در تهران ، تولیدی قفسه فروشگاهی در تهران ، تولیدی قفسه انباری در تهران ، تولیدی قفسه ، قفسه سازی تهران , بهترین برند قفسه ، قیمت قفسه فروشگاهی ، نمایندگی قفسه های فروشگاهی در تهران , فروش قفسه فلزی مشبک در تهران ، قیمت قفسه فروشگاهی , تولید قفسه مغازه ، کارخانه تولید قفسه فلزی در تهران ، ادرس کارخانه قفسه فلزی ، کارخانه قفسه سازی ، تولید قفسه هایپر مارکت ، تولید تجهیزات فروشگاهی در تهران ، تولید تجهیزات صنعتی در تهران , قفسه بندی فروشگاهی , قفسه راک قیمت ,

6 نظر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.