قفسه بندی انبار خانگی چگونه است

قفسه بندی انبار خانگی چگونه است
19آوریل

قفسه چیست؟

قفسه بندی انبار خانگی چگونه است, در زمان های قدیم مردم از کمد و پستو برای نگه داری لباس و وسایل خود استفاده می کردند با ورود صنعت قفسه بندی در ایران کم کم مردم قفسه را برای انبار کالا و وسایل خود به کار بردند و اینگونه بود که قفسه جای خود را در منازل پیدا کرد.

قفسه بندی انبار خانگی چگونه است

قفسه پیچ و مهره‌ای برای انبار خانگی

قفسه بندی انبار خانگی چگونه است

یکی از دغدغه های اکثر افراد، نحوه چیدمان انبار منزل است چون دوست داریم از انبار خود به خصوص اگر فضای کوچکی است، نهایت بهره برداری را داشته باشیم.

به همین منظور قفسه بندی انبار خانگی را پیشنهاد می کنیم که شما می توانید طبق ابعاد و فضای موجود در انبار خود بهترین و نهایت استفاده را ببرید که یکی از مزیت های این کار، فراهم کردن فضای بیشتر برای قرار دادن کالاها می باشد.

صنعت قفسه بندی در سال 1332 وارد ایران شد. به دلیل وجود زیرساخت ها در مدت زمان کمی این صنعت در کشورمان پیشرفت چشم گیری یافت.

برای قفسه بندی انباری منزل چه نوع قفسه ای بخریم؟

قفسه بندی انباری منزل یکی از کارهای بسیار مهم برای ایجاد نظم و دسترسی آسان به وسایل مختلف در محیط کوچک انبار می باشد.

در نقش بسیار مهم این قفسه ها و ضروری استفاده از آنها جای شک نیست، اما مهم این است که بتوانید قفسه مناسب را انتخاب کنید.

انواع قفسه بندی انبار خانه از نظر جنس و شکل و ویژگی ها دارای تنوع بوده و بر اساس شرایط محیط در نهایت باید بهترین انتخاب را داشت.

در ادامه بهترین انواع قفسه بندی فلزی انباری منزل و سایر جنس ها و مزایا و معایب هر یک را معرفی خواهیم کرد.

قفسه بندی انباری منزل

انباری منزل یکی از فضاهایی می باشد که نیاز به قفسه بندی دارد . قفسه بندی انبار منزل از نوع کوچک است و با قفسه بندی های بزرگ و صنعتی تفاوت زیادی دارد .

قفسه بندی انباری منزل و نحوه چیدمان آن به دلیل محدودیت در فضا ، نیازمند توجه به اصول مهم قفسه بندی است تا بتوان فضای بیشتری را برای دسته بندی وسایل فراهم نمود .

در قفسه بندی انبار خانگی برای انتخاب نوع قفسه بندی باید به فضا و اندازه آن توجه کنید.

به طور مثال اگر در انباری خود پنجره دارید، باید زاویه تابش آفتاب بر روی قفسه ها در نظر گرفته شود. تا وسایلی که ممکن است با تابش آفتاب خراب شوند در این قفسه ها قرار نگیرند.

همچنین باید طوری طراحی شود تا در عین سادگی، سهولت دسترسی، رفت و آمد و زیبایی نیز لحاظ شود.

انتخاب قفسه بندی مناسب

انتخاب یک سیستم قفسه بندی متناسب با فضا و نوع لوازم، از اولین و مهم ترین کارهایی است که برای قفسه بندی انبار منزل ، باید انجام داد.

انباری منازل و آپارتمان ها اغلب فضای محدود و کوچکی دارند. و بیشتر برای نگهداری وسیله های بدون استفاده و یا کم کاربرد مورد استفاده قرار می گیرند. یکی از بهترین انتخاب ها برای قفسه بندی منازل، قفسه بندی فلزی مشبک است.

به دلیل این که این قفسه ها از استحکام خوبی برخوردار هستند.

و چیدمان انباری و دسترسی به کالاها در آن ها بسیار راحت و ساده می باشد .

مزیت مهم این نوع قفسه این است که تعداد طبقات قفسه بندی مشبک و ارتفاع آن ها با توجه به شرایط محیط و ارتفاع و اندازه لوازم، قابل تنظیم می باشد.

بنابراین می تواند شرایط را برای چیدمان وسایل با اندازه های مختلف از کف تا سقف انبار فراهم کند.

قفسه های مشبک فلزی با توجه به متریال به کار رفته در ساخت آن ها از کیفیت های متفاوتی برخوردار هستند.

لذا بهتر است قفسه هایی را خریداری کنید که کاملا در برابر ضربه و زنگ زدگی مقاوم باشند. تا به امروز زمان احتمال ریزش قفسه وجود نداشته باشد.

در قفسه بندی انباری خانه وسایل را دسته بندی کنید

یکی از مهمترین مسائلی که در قفسه بندی انبار منزل باید به آن دقت کنید این است که وسایل را در قفسه ها دسته بندی کنید.

این مسئله باعث می شود تا شما علاوه بر نظم بخشیدن به وسایل منزل، آن ها را خیلی راحت تر بتوانید پیدا کنید و این کار باعث سهولت دسترسی و صرفه جویی در زمان شما می شود.

زمانی که می خواهید یک سری از وسایل را در یک جعبه نگهداری کنید این اصل را در نظر بگیرید که وسایل شبیه به هم که کاربردهای یکسانی دارند را در یک جعبه قرار دهید تا بعدا در پیدا کردن آن ها دچار مشکل نشوید.

تفاوت قفسه بندی انبار خانه با انبارهای بزرگ

مطمئنا سیستم انبارداری و قفسه بندی در انبارهای بزرگ با انبارهای خانه خیلی متفاوت است. در انبارهای بزرگ قفسه ها دارای تعداد بسیار زیادی هستند و همین امر نیز نظم دادن به آن ها را کمی سخت تر می کند.

بنابراین انبارداران از شماره هایی برای قفسه ها استفاده می کنند. همچنین در انبارهای بزرگ با توجه به این که اقلام متفاوتی ممکن است در قفسه ها نگهداری شوند، جنس قفسه ها نیز ممکن است متفاوت باشد.

در قفسه بندی انبارهای بزرگ از افراد متخصص این کار استفاده می شود تا قفسه بندی به بهترین شکل ممکن و به صورت کاملا تخصصی انجام شود.

در صورتی که در قفسه انباری منزل، این کار ممکن است توسط خود شخص انجام شود زیرا فضای انباری خانه خیلی بزرگ نیست و قفسه بندی نیز کاری سخت و دشوار به نظر نمی آید.

قفسه بندی مشبک انباری منزل

بدون شک بهترین انواع قفسه بندی انباری منزل قفسه های پیچ و مهره ای یا مشبک هستند.

قفسه پیچ و مهره ای مشبک دارای بدنه تمام فلزی بوده و می توان آنها را روی زمین با اتصالات مقاوم کاملا ثابت کرد. البته این قفسه ها همیشه ثابت نبوده و پایه های فلزی آنها قدرت تحمل بالایی داشته و می توان در هر نقطه از انبار آنها را قرار داد.

قفسه بندی چوبی انبار خانه

قفسه های چوبی از دیگر انواع قفسه های مورد استفاده در انبارها می باشد که به صورت چند طبقه قابل اجرا هستند.

این قفسه ها بیشتر نقش کتابخانه داشته و برای نگهداری کالاها و وسایل سبک مورد استفاده قرار میگیرند.

چون بدنه آنها از چوب بوده و در برابر وزن سنگین وسایل نمی توانند مقاومت کنند و دچار ترک و شکستگی خواهند شد.

حرف آخر:

امیدواریم که از این وبلاگ استفاده لازم رو برده باشید.

دیگر وبلاگ های ما را نیز مطالعه بفرمایید


تولید قفسه فلزی در تهران , تولید قفسه دارویی در تهران , تولید قفسه صنعتی در تهران , تولید قفسه راک سنگین در تهران , تولید قفسه پانل  راک دارویی در تهران , تولید قفسه راک در تهران , قفسه بندی انبار در تهران , قفسه فروشی در تهران , قفسه ارزان در تهران , قفسه فلزی در تهران , قفسه صنعتی در تهران , تولیدی قفسه فلزی انبار ، قفسه فلزی انباری ، تولید قفسه فلزی دارویی ، قفسه بندی تهران ، تولیدی قفسه در تهران ، تولیدی قفسه فروشگاهی در تهران ، تولیدی قفسه انباری در تهران ، تولیدی قفسه ، قفسه سازی تهران , بهترین برند قفسه ، قیمت قفسه فروشگاهی ، نمایندگی قفسه های فروشگاهی در تهران , فروش قفسه فلزی مشبک در تهران ، قیمت قفسه فروشگاهی , تولید قفسه مغازه ، کارخانه تولید قفسه فلزی در تهران ، ادرس کارخانه قفسه فلزی ، کارخانه قفسه سازی ، تولید قفسه هایپر مارکت ، تولید تجهیزات فروشگاهی در تهران ، تولید تجهیزات صنعتی در تهران , قفسه بندی فروشگاهی , قفسه راک قیمت ,قفسه بندی انبار,قفسه فلزی,قفسه صنعتی,قفسه کارکرده,قفسه ساز,نصاب قفسه,قفسه فروشگاهی,قفسه ساز تهران,قفسه راک,نیم طبقه, تولید کننده قفسه راک, قیمت قفسه راک, پالت راک,راک تهران,قفسه دارویی,قفسه لوازم یدکی
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.