ایمنی قفسه بندی انبار چیست

ایمنی قفسه بندی انبار چیست
12مارس

استانداردهای ایمنی قفسه بندی انبار

ایمنی قفسه بندی انبار چیست, به منظور جلوگیری از وقوع حوادثی مانند آتش سوزی، ریزش کالاها و از هم پاشیدن قفسه ها، بخش مهمی از استاندارد قفسه بندی انبار به اصول ایمنی اختصاص داده شده است که مهم ترین آنها عبارتند از:

جنس و متریال به کار رفته برای ساخت قفسه ها باید فلزی و مقاوم باشند.
تمام قفسه های انبار باید دارای پوشش ضد زنگ باشند و در برابر مواد خورنده مقاومت مناسب داشته باشند.
مهاربندهای ضربدری و افقی، ستون، اتصالات، بازوها و قاب و سایر اجزای قفسه باید همگی سالم، استاندارد و مقاوم طراحی و تولید شوند.

ایمنی قفسه بندی انبار چیست
در نصب قفسه های انبار باید به ایجاد توازن در تمام بخش های قفسه توجه شود.
از جوش دادن و اتصال قطعات جانبی در بخش های مختلف قفسه ها باید جلوگیری گردد، چون باعث از بین رفتن تعادل در آنها خواهد شد.
مسیر عبور و مرور لیفتراک و سار وسایل حمل و نقل کالاها باید بین قفسه های انبار رنگ آمیزی شود.
راهرو بین ردیف های قفسه انبار باید همیشه خالی باشند و هیچگونه کالایی در آن قرار نداشته باشد تا در صورت بروز آتش سوزی امداد رسانی براحتی انجام شود.
بهتر است انتهای ردیف های قفسه بندی انبار بن بست نبوده و امکان تردد در بین قفسه ها وجود داشته باشد.
در محیط انبار باید از لامپ های چسبیده به سقف استفاده شود.

احتمال برخورد لامپ های آویز از سقف با ردیف های بالایی قفسه ها وجود دارد. در نتیجه احتمال آتش سوزی و برق گرفتگی در این شرایط افزایش پیدا خواهد کرد.

 بررسی و بازدید از سازه

ایمنی قفسه بندی انبار چیست

همان طور که احتمالاً خودتان نیز حدس می‌زنید، ساخت و نگهداری سازه انبار، جزئیات زیادی دارد. کارشناسان و شرکتهای ارائه دهنده خدمات طراحی و اجرای قفسه بندی انبار مانند شرکت راک تهران، تنها کسانی هستند که می‌توانند به صورت دقیق، روند طراحی، ساخت و بازسازی انبار را بررسی کنند.

بعد از بررسی این افراد، تمام مواردی که وجود آنها در انبار ضروری است به صورت کامل مشخص می‌شود. پس از این مرحله، وارد گام عملیاتی خواهید شد تا بازسازی آغاز گردد.

اگر هنوز در مرحله طراحی سازه هستید، بهتر است قبل از هر اقدامی با افراد متخصص صحبت کنید. با این روش، سازه‌ی شما از پایه به صورت استاندارد ساخته خواهد شد و در روند فعالیت خود با مشکلی مواجه نمی‌شوید.

شناسایی نواقص و رفع آنها

با بررسی‌های انجام شده، نواقص و مشکلات و حتی اقدامات لازم مشخص می‌شود و حالا زمان عملی کردن آنها فرا می‌رسد. استانداردهای مربوط به سازه ممکن است بسته به مشخصات و کاربرد انبار و محصولی که قرار است در آن وارد شود، متفاوت باشد.

ایمنی در قفسه بندی انبار قبل از خرید قفسه

برای ایجاد ایمنی در قفسه بندی انبار بایستی به یک سری از نکات قبل از قفسه بندی توجه داشته باشید، چرا که این آیتم ها از حساسیت بسیار زیادی در ایمنی در قفسه بندی انبار دارند از مهمترین و اصلی ترین آیتم های مورد توجه در قفسه بندی انبار قبل از خرید می توان به مواردی از جمله زیر اشاره کرد:

دقت در انتخاب و خرید نوع قفسه بندی: با توجه به بودجه و کاربرد قفسه، یکی از بهترین و مناسب ترین این محصولات را تهیه و خریداری کنید.
دقت کردن در جنس قفسه بندی انبار : حتما در خرید قفسه به مقاوم بودن آن توجه داشته و از قفسه های ضد زنگ و مقاوم در برابر نم استفاده کنید.

علائم هشداردهنده ایمنی در انبار صنعتی: انبار باید دارای علائم زیر باشد:
مناطق عملیاتی مختلف، مناطق ایمنی، مسیرهای تخلیه و درها، محوطه ماشین آلات، حمام، نقشه انبار و غیره.
سایر عناصر ایمنی و پیشگیری در انبار: علاوه بر عوامل کلیدی ذکر شده در بالا

یک انبار کاملاً ایمن باید دارای موارد زیر باشد: آشکار سازهای دود، سیستم اعلام حریق، چراغ های اضطراری، کیت کمک های اولیه، دستگاه الکتروشوک و دوربین های فیلمبرداری

حرف آخر:

امیدواریم که از این وبلاگ استفاده لازم رو برده باشید.

دیگر وبلاگ های ما را نیز مطالعه بفرمایید


تولید قفسه فلزی در تهران , تولید قفسه دارویی در تهران , تولید قفسه صنعتی در تهران , تولید قفسه راک سنگین در تهران , تولید قفسه پانل  راک دارویی در تهران , تولید قفسه راک در تهران , قفسه بندی انبار در تهران , قفسه فروشی در تهران , قفسه ارزان در تهران , قفسه فلزی در تهران , قفسه صنعتی در تهران , تولیدی قفسه فلزی انبار ، قفسه فلزی انباری ، تولید قفسه فلزی دارویی ، قفسه بندی تهران ، تولیدی قفسه در تهران ، تولیدی قفسه فروشگاهی در تهران ، تولیدی قفسه انباری در تهران ، تولیدی قفسه ، قفسه سازی تهران , بهترین برند قفسه ، قیمت قفسه فروشگاهی ، نمایندگی قفسه های فروشگاهی در تهران , فروش قفسه فلزی مشبک در تهران ، قیمت قفسه فروشگاهی , تولید قفسه مغازه ، کارخانه تولید قفسه فلزی در تهران ، ادرس کارخانه قفسه فلزی ، کارخانه قفسه سازی ، تولید قفسه هایپر مارکت ، تولید تجهیزات فروشگاهی در تهران ، تولید تجهیزات صنعتی در تهران , قفسه بندی فروشگاهی , قفسه راک قیمت ,قفسه بندی انبار,قفسه فلزی,قفسه صنعتی,قفسه کارکرده,قفسه ساز,نصاب قفسه,قفسه فروشگاهی,قفسه ساز تهران,قفسه راک,نیم طبقه, تولید کننده قفسه راک, قیمت قفسه راک, پالت راک,راک تهران,قفسه دارویی,قفسه لوازم یدکی
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.