استند چیست

استند چیست
14آوریل

استند چیست؟

استند چیست, یک سازه تبلیغاتی و نمایشگاهی است که در ابعاد بزرگی همراه با پایه نگهدارنده در معرض دید مردم قرار میگیرد وبیشترین توجه را به مردم میرساند.

استند یک ابزار تبلیغاتی بسیار موثر می باشد چون با کمترین هزینه و زمان در سطح وسیعی در معرض دید مردم قرار میگیرد.

این امر برای بازاریاب و سرمایه گذار میتواند خیلی مفید و موثر باشد.

طراحی گرافیکی صفحه و متن استفاده شده در آن تاثیر فوق العاده ای در جذب و جلب توجه مردم دارد.

در سالهای دور و با پیدایش اولین نمایشگاه این نوع سازه خلق شده است. در کل استند کاربردی معادل معنای آن یعنی هر آنچه که به صورت ایستاده نمایش دهند باشد.

در کسب و کار بکار می رود که یا به صورت قفسه های طبقه بندی برای نمایش کالا در نمایشگاه یا ویترین بکار می رود و یا به صورت سازه ای از انواع چاپ و مدیا برای تبلیغ کالا به صورت ویژه بکار می رود. که از مواد اولیه ای همچون فلز، پلکسی گلاس، کارتن پلاست و … ساخته میشوند.

استند چیست

طراحی استند تبلیغاتی

استند چیست

استند تبلیغاتی در واقع ابزاری، برای جلب نظر بازدیدکنندگان است که می تواند در هر مکان از جمله فروشگاه‌ها، نمایشگاه‌ها، همایش‌ها یا حتی در ورودی ساختمان‌ها قرار بگیرید و این رسالت را برای برندها به عهده بگیرد.
با توجه به حجم زیاد تبلیغاتی که روزانه در محیط اطرافمان مشاهده می کنیم، برای اینکه بتوانیم توجه رهگذران را جلب کنیم، باید مواردی را رعایت کنیم:

طراحی استند از مهترین دلایل دیده شدن تبلیغ شماست، اگر از یک طرح جذاب با ترکیب رنگ‌های مناسب استفاده کنید شانس دیده شدن تبلیغ شما تا چند برابر بیشتر خواهد شد.

متن شعار تبلیغاتی

متن شعار تبلیغاتی باید کوتاه و شفاف باشد و پیام را به خوبی منتقل کند.

 محل قرار‌گیری استند

محل قرار‌گیری استندها در دیده شدن آن بسیار مهم است، پس سعی کنید انتخاب نوع استندهای تبلیغاتی را براساس فضا و محل قرار‌گیری آن انتخاب کنید.

دسته بندی استند ها بر اساس جنس

استند فلزی
استند پارچه ای
تزریقی
چوبی
پلکسی

دسته بندی استند بر طبق نوع استفاده

استند ایستاده
رومیزی
تبلیغاتی
خیابانی

مزایا و معایب استند تبلیغاتی 

ماندگاری استندها مزیت اول آنها است که در برخی موارد از عیوب آن نیز به شمار می‌آید.

در مواقعی که به استند‌ها به‌عنوان جایگاه فروش نگاه می‌شود، ماندگاری حسن است ولی اگر استندها در یک کمپین تبلیغاتی با مدت محدود به‌کار گرفته ‌شوند، دیگر ماندگاری حسن محسوب نمی‌شود، چون زمان محدودی برای استند تعریف شده و باید برند استندها را جمع و طرح تازه‌ای را اکران کند ولی گاهی چون رنگ استند ثابت است و شاید تا دوازده سال هم عمر کند، برندها از خیر طراحی جدید می‌گذرند، در این حالت ماندگاری استند روند تبلیغاتی برندها را دچار اخلال می‌کند.

استندها در بسیاری موارد باید نو شوند و اگر دوره‌شان به پایان رسیده، طراحی مجدد شوند و اگر عکس این عمل انجام شود در این حالت استند از فرم اولیه خارج می‌شود و دیگر قابلیت اصلی را ندارد واین موضوع باعث کاهش اثربخشی این رسانه خواهد شد.

همچنین از دیگر مزایای این رسانه می‌توان به سرعت بالای تولید استندها در برخی از شرکت‌ها سازنده که حدود 5هزار استند در روز است و وزن و حجم کم آن در حمل‌ و‌نقل و انبارداری و همچنین قیمت پایین آن در مقایسه با سایر رسانه‌های تبلیغاتی دیگر اشاره کرد وعلاوه بر این، محدودیت در فرم و عدم امکان تولید در تیراژهای پایین نیز از معایب استندهاست.

کاربردهای استند تبلیغاتی

تبلیغات:معرفی تجارت وکسب وکار شما به صورت ویژه مخصوصا در نقطه خرید
نمایشگاه: غرفه های نمایشگاهی
سالن های همایش
فروشگاه ومراکز خرید
هتل ها
کنفراس ها به ویژه کنفراس های خبری
سمپلینگ ( تبلیغ نمونه غذا ونوشیدنی )

استندهای نمایشگاهی 

تاريخچه اين نوع تبليغات به سال هاي دور و پيدايش اولين نمايشگاه ها در سطح جهان برمي گردد. استندهاي نمايشگاهي سازه هايي هستند با متريال هاي فلزي طلق پلكسي گلاس و كارتن پلاست كه در نمايشگاه هاي مختلف جهت نمايش محصولات و توليدات شركت ها و كارخانجات استفاده مي گردد.
صاحبان شركت ها محصولات توليدي خودرا براي بهتر ديده شدن و فروش بيشتر در اين نوع ويترين هاي سيار در نمايشگاه هاي كشور خود و يا برون مرزي قرار ميدهند.

با افزايش نمايشگاه ها، توليدات و بازار رقابت بين برندها ، شركت ها و حتي دولت ها و ملت ها اين محصول(استند) دائما در حال بروز شدن است و هر برند سعي مي كند استند جديد خود را زيبا تر مرغوب تر و رقابتي تر ازقبل طراحي و توليد نمايد.

حرف آخر:

امیدواریم که از این وبلاگ استفاده لازم رو برده باشید.

دیگر وبلاگ های ما را نیز مطالعه بفرمایید


تولید قفسه فلزی در تهران , تولید قفسه دارویی در تهران , تولید قفسه صنعتی در تهران , تولید قفسه راک سنگین در تهران , تولید قفسه پانل  راک دارویی در تهران , تولید قفسه راک در تهران , قفسه بندی انبار در تهران , قفسه فروشی در تهران , قفسه ارزان در تهران , قفسه فلزی در تهران , قفسه صنعتی در تهران , تولیدی قفسه فلزی انبار ، قفسه فلزی انباری ، تولید قفسه فلزی دارویی ، قفسه بندی تهران ، تولیدی قفسه در تهران ، تولیدی قفسه فروشگاهی در تهران ، تولیدی قفسه انباری در تهران ، تولیدی قفسه ، قفسه سازی تهران , بهترین برند قفسه ، قیمت قفسه فروشگاهی ، نمایندگی قفسه های فروشگاهی در تهران , فروش قفسه فلزی مشبک در تهران ، قیمت قفسه فروشگاهی , تولید قفسه مغازه ، کارخانه تولید قفسه فلزی در تهران ، ادرس کارخانه قفسه فلزی ، کارخانه قفسه سازی ، تولید قفسه هایپر مارکت ، تولید تجهیزات فروشگاهی در تهران ، تولید تجهیزات صنعتی در تهران , قفسه بندی فروشگاهی , قفسه راک قیمت ,قفسه بندی انبار,قفسه فلزی,قفسه صنعتی,قفسه کارکرده,قفسه ساز,نصاب قفسه,قفسه فروشگاهی,قفسه ساز تهران,قفسه راک,نیم طبقه, تولید کننده قفسه راک, قیمت قفسه راک, پالت راک,راک تهران,قفسه دارویی,قفسه لوازم یدکی
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.